13 věcí, které bychom si měly přestat říkat

Publikováno dne 4. 09. 2016

Je všeobecně známo, že zatímco 90% mužů je svým největším fanouškem, u žen je to obráceně… Až 90% je svým největším kritikem. Dnes Vám přinášíme 13 nejčastějších vět, kterými samy sebe častujeme a měly bychom s tím přestat…

Slova mají velkou sílu… Uvědomujete si to? Když chcete pracovat na svém sebevědomí, není to jen o tom, co začít dělat, jako spíš o tom, co dělat PŘESTAT. Na Facebooku a jiných sociálních médiích si sice můžete zablokovat reklamu na hubnutí, můžete přestat sledovat reklamy v televizi… Co ale jen těžko vypnete, je váš mozek, který jste léta programovaly na kritiku sebe sama. Při pouhém pohledu do zrcadla nám naše kritické Já dokáže našeptávat spoustu věcí… „Tohle si vzít nemůžu, vypadám v tom ještě tlustší, než ve skutečnosti jsem.“ nebo „No páni, fakt bych se sebou měla konečně něco dělat, to moje břicho je fakt děs!“ „Neměla jsem jíst ten čokoládový dort!“ „Tohle si ještě nemůžeš dovolit…“ a dalo by se pokračovat… Jenže to bychom u výčtu strávili tak rok, možná dva 😀

Přemýšlely jste někdy nad tím, jak se chováte k lidem, které milujete? Také je stále kritizujete a shazujete nebo je více podporujete a obdivujete? Chovejte se k sobě jako k nejlepší kámošce. A těchto 13 vět si navždy vymažte z hlavy:

1. Přála bych si vypadat jako ona.

Není nic špatného na tom, když někoho obdivujete, to však neznamená, že byste se měla stát jeho kopií. Myslete také na své kladné vlastnosti a na vše, co vás dělá výjimečnou.

2. Měl/a by mě raději, kdybych byla…

…doplňte si cokoliv chcete. Víte, to, jak vypadáte není měřítkem, zda jste více či méně hodny lásky. Každá z nás je hodna lásky – bez ohledu na to, jakou velikost oblečení no tsí.

3. Všichni si myslí, že jsem ošklivá.

 Vážně? Nebo je to jen vaše domněnka? Navíc, je jen jeden člověk, na jehož mínění o vás skutečně záleží – VY. Komplimenty, kterých se vám dostává od cizích berte jako bonus, ne jako důvod k tomu, abyste se začala mít o trochu radši. Krása ženy není jen o vzhledu. Krása ženy září zevnitř.

4. Vypadám příšerně!

Mluví z vás soudnost anebo kritika, která je hojně podporována mediální masáží? Udělejte si laskavost, začněte si svého těla vážit.

5. Nikdy ale nebudu tlustá tolik, jako…

Tak to pozor! Tím, že shodíte někoho jiného (ať už je přítomen či nikoliv), si nepomůžete. Jen to bude horší.

6. Stejně asi nejsem jeho/její typ…

Přestaňte posuzovat sebe sama očima jiných.

7. Přála bych si to (doplňte si) udělat, ale jsem na to moc tlustá…

Jak říká jedno super pořekadlo: Neříkej, že něco nejde, protože přijde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to. Na světě jsou baculaté poledance tanečnice (cvičení u tyče), baculaté cvičitelky jógy, baculaté modelky… Zvládnete cokoliv, pokud to OPRAVDU chcete.

8. Až zhubnu a naučím se, jak se líčit, budu hezčí…

No, nic proti líčení a zdravému životnímu stylu, ale neměla by to být berlička. Cvičte a jezte zdravě, abyste se cítily dobře a ličte se, protože vás to baví a líbí se vám to, ne proto, abyste si připadaly přijatelné.

9. V ničem nevynikám.

I když v něčem opravdu nejste dobrá, neznamená to, že byste nemohla být excelentní v něčem jiném. Kam to táhne vaše srdce?

10. Budu to nosit, až na to budu mít postavu.

Proč čekat? Žijte v přítomnosti. Pamatujete na reklamu z minulého léta, která hlásala (překlad z angličtiny): „Jak mít tělo do bikin? Jednoduše: Oblékněte si bikiny.“

11. Tohle bych neměla jíst, už začínám být moc tlustá.

Přestaňte se dívat na jídlo jako na odměnu nebo na trest. Jídlo je požitek a také základní biologická potřeba.

12. Tohle si nemůžu obléct, není to lichotivé.

Jistě, proto je nejlepší vzít si pytlovité cokoliv, v čem budete vypadat ještě prostorově výraznější, než ve skutečnosti jste.

13. Tohle nemůžu udělat. Lidi by koukali. 

Když se přestanete bát názoru cizích lidí a budete víc myslet na sebe a na to, jak je super, že jste odvážné, otevřou se vám nové možnosti.

Začněte se svým tělem a o něm mluvit pozitivně už dnes a změny k lepšímu na sebe dlouho nenechají čekat 😉

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: Qy59gG