Baculka a focení

Publikováno dne 1. 07. 2017

Finalistka č. 7 Lenka Barvířová se s vámi podělí o zkušenosti před objektivem 🙂

Oficiální foto ze soutěže Miss Baculaté Křivky 2017 Photo  © Skopal

Oficiální foto ze soutěže Miss Baculaté Křivky 2017
Photo © Skopal

Když se dnes řekne v televizi, v časopisu, na internu:“BACULKA A FOCENÍ“, tak to není nic neobvyklého, ani mimořádného. Zhruba tak před X lety to bylo něco neobvyklého, pro některé časopisy (bulvár) pohoršujícího, že by se žena plných ženských tvarů do něčeho takového pustila. Odsoudili by to jako něco nevkusného, neomaleného, atd… Ale dnes už se na toto pohlíží úplně jinak. Dnes můžeme všude vidět, jak to takovým ženám sluší a jak jsou krásné a ženské.

Když se dívám na své první fotografie od profesionálního fotografa (fotoateliér Majluna). Tak si říkám, jak jsem byla bláhová a ,,hloupá“, že jsem do toho nešla dřív. Můj strach z toho, že nejsem dostatečně hezká ani fotogenická (tento pocit ve mně přetrvával dlouhý čas) a  byla jsem k sobě velmi sebekritická (i když to mi zůstalo až do dnes). Jednoho dne jsem se rozhodla, že se objednám a nechám si nafotit pěkné fotky, abych měla za pár let hezké vzpomínky. Dlouho jsem hledala a vybírala, až jsem našla jednu zajímanou nabídku – Beauty ženy – nafotíme vám profesionální fotky v rodinném fotoateliéru s vizážistkou a kadeřníci. Stačilo zvednout telefon, vytočit číslo a domluvit termín. Domluvili jsme se na víkendový termín v říjnu 2015 od 8 hodin až do 13 hodin (nikdo z mých blízkých o tom nevěděl). V den focení jsem byla nervózní, ale zároveň jsem se moc těšila. Po příchodu do ateliéru jsem seznámila s velmi milým a sympatickým manželským párem Mili a Cyrilem Duškovými (oba profesionální fotografové), vizážistkou Štěpánkou  a kadeřnicí Petrou, kteří mi řekli a vysvětlili, co se vše bude dít. Poté jsme společně vybrali 5 různých outfitů a dvě různá pozadí pro focení.

fotka z ateliéru manželů Duškových

fotka z ateliéru manželů Duškových

Mili mi prozradila, jak se uvolnit před focením (opakovala jsem po ní obličejové grimasy a různé postoje – bylo to velmi legrační). Vizážistka Štěpánka mně nalíčila a Petra vykouzlila postupně dva různé hezké účesy. Samotného focení se zhostil Cyril a s pomocí Mili, která mi radila, jak se mám postavit, natočit, usmát, kam mam dát pravou či levou ruku,  atd…. Při samotném focení mě několikrát pochválili: ,,Ty už jsi někdy fotila! Ty dokážeš v té póze vydržet dlouho, to by jiná nedokázala!“ Bylo to pro mne dosti lichotivé a povzbuzující. Po dlouhém, ale příjemném focení, když už jsme skončili, tak jsme si chvilku podívali a moc mě potěšilo konstatování, že focení se mnou bylo příjemné a moc fajn. A to, že nemám „modelkovské“ míry, neznamená, že nemůžu nafotit krásné fotky. Za 14 dní jsem si jela do atelieru vyzvednout fotografie. S úžasem jsem se dívala na svoji fotku a nemohla jsem uvěřit, že jsem to já. Tak krásná a dokonalá. Doma jsem si prohlédla všechny fotky, které jsem měla na CD a stále jsem nevěřila, že jsem to já. Na každé fotce to byla jiná holka, ale krásná. Pořád do kola jsem se dívala, jak mi to sluší, jak jsem hezky nalíčená a jak mám hezky sladěné oblečení.  Každá fotka vyzařuje něco jiného, krásného ale hlavně jsem to byla já.

foto z ateliéru manželů Duškových

foto z ateliéru manželů Duškových

V ten moment jsem si uvědomila, že je jedno, jestli mám větší bříško a nebo zadek, ale hlavně, že ta krásná holka na těch fotkách jsem já a že taková chci být už napořád. Od toho dne jsem se každý den do práce hezky oblékla a nalíčila a světe div se. I mé okolí na tuto mojí změnu zareagovalo velmi pozitivně. Od té doby jsem slýchávala samá kladná a pozitivní hodnocení – ,,Leni, ty jsi nějaká nová. Tobě to sluší. Leni, co se s tebou stalo? Leni, ty máš nového chlapa!!,, atd. Opravdu jen stačilo chtít a z obyčejné, nevýrazné, leč chytré a příjemné dívky, se stala navíc krásná žena. Moje krásné fotky mi zvedly sebevědomí a dodaly odvahu, abych začala nosit sukně a začala se mít ráda taková, jaká jsem. Dnes jsem inspirací pro své okolí. V tom, jak se hezky oblékám, líčím a jak sama sebe vnímám. Velmi mě potěší, když se holky z práce nebo kamarádky přijdou za mnou poradit. Dokonce jsem teď objednala toto focení i svojí mamince a už se těším, jak si to užije stejně jako já.

Co napsat závěrem.  Děvčata,  holky, ženy pokud si chcete nechat udělat hezké fotky a mít krásné vzpomínky, běžte do toho. Nechte se nafotit od profesionála, který vám poradí, jak se postavit a usmát. Nechte se zkrášlit od vizážistky a kadeřnice. Prostě zažijte to, co běžně zažívá modelka během svého pracovního dne. Buďte středem zájmu a pozornosti, to přece lichotí každé z nás. Hlavně si to užijte, protože to bude den jen pro vás a o vás.,

Vaše Lenka

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: HQDoh3