Jsem baculka a mám se ráda

Publikováno dne 28. 06. 2017

Článek na téma sebeláska si pro vás připravila finalistka s č. 4 Renata Václavíková 🙂

Oficiální foto ze soutěže Miss Baculaté Křivky 2017 Photo © Skopal

Oficiální foto ze soutěže Miss Baculaté Křivky 2017
Photo © Skopal

Hezký den všem, v první řadě bych se ráda představila. Jmenuji se Renata, za pár měsíců mi bude krásných 30 let, jsem rodilá Jihočeška, ale už nějaký ten pátek žiji na východě Čech v Hradci Králové. A co je hlavní, mám skutečně ráda sama sebe, své tělo, každý svůj fald i dolíček na stehnech. Ve svém těle se cítím dobře.  Ano, spoustě lidem to může přijít nechutné ba až skoro pohoršující, že je „tlustá“ holka se sebou spokojená. Upřímně? Nebylo tomu tak vždycky. I já jsem si musela projít svou cestu k tomu, abych na tom byla tak, jako dnes.

Koblížek jsem byla od malička, vždy, aspoň kam mi paměť sahá, jsem byla terčem posměchu. Nic příjemného, nikdy jsem neměla kamarádku, spolužáci si mě dobírali a celkově mě brali jako bych byla jiná. Jako dítě jsem se hodně trápila. Na druhém stupni základní školy jsem si prošla i šikanou a to jen proto, že jsem byla silnější než ostatní děvčata. Přicházela jsem do věku puberty, kdy většina dívek hrozně zkoumá samu sebe, je k sobě kritická, hledá chyby, chce se vyrovnat ostatním. Pro mě byla puberta pomyslným bodem zlomu. 18254028_1337021789724076_652967975_nMísto hledání chyb a nenávisti k sobě samé, jsem začala své tělo vnímat jako výjimečné, měla jsem větší prsa než ostatní, výrazný zadek, vlastně jsem se začala v té době líbit sama sobě. A to je, myslím si, základem k tomu, aby se žena s kily navíc měla ráda. Když své tělo přijmete, bude na Vás vidět i zdravé sebevědomí, které nikdy není na škodu. Spousty žen se za své tělo stydí a nenávidí jej. Není to škoda? Každá žena, bez rozdílu váhy, tvaru postavy je něčím výjimečná, přeci jen, kdybychom byly všechny stejné, byla by to na světě nuda, hlavně pro muže. Říká se, že každé zboží má svého kupce. Vím, asi špatné přirovnání, ale právě to mě napadlo ve spojitosti s tím, že jsou spousty mužů, kterým právě baculky imponují, pro některé jsou tajným snem, pro některé splněným přáním, ale vždy se bude líbit víc ta, která je sebevědomá.

18253959_1337021636390758_317762094_nZkuste se na sebe podívat jako na poklad, najděte na sobě něco, co se vám bude líbit. Kritická k sobě samé, ano, ale bez nenávisti. Návod, jak se mít ráda vlastně asi neexistuje, každá si na to musíme nějak přijít sama. Nespokojenost je matkou pokroku, ale nespokojených lidí je víc než dost, co to tedy zkusit jinak? Život je příliš krátký, abychom seděly v koutě jako hromádky neštěstí. Ukažme se, ukažme, že svá kila umíme nosit, mějme se rády.

Nemučím se dietami, nežiji ve stresu a strachu z toho, že přiberu. Mám zdravé sebevědomí, miluji svůj život, miluji své tělo.

Kritiku a posměšky slýchávám, přijímám a vnímám je s úsměvem a nadhledem, protože jak jednou dojdete k tomu, že se přijmete, už vás nikdo a nic nerozhází.

2 komentáře k “Jsem baculka a mám se ráda”

  1. Tereza Kralova

    Dobry den, rada bych sem se prihlasila a ukazala ze I baculky maji co ukazat a hlavne nestydet se jsem rada za jsem baculka 🙂

  2. Štěpán

    Nádherná postavička. 🙂
    Dalo by se říci k zulíbání, ale to by se dnes už mohlo brát jako harashment. 🙂

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: oypddW