Baculka Veronika říká: „Masérství vnímám jako poslání.“

Publikováno dne 13. 07. 2015

Veronika se našla v masérství, po pokusu pracovat v masérském studiu se rozhodla začít s masérstvím na vlastní pěst. Jaká byla její cesta a proč se k tomu rozhodla?

Veronika Maťová

Veronika Maťová

Masérství v podstatě bylo mým dětským snem. Když jsem se pak na mateřské rozhodovala, co budu dělat po té, rozhodla jsem se, že absolvuju masérský kurz – a že to vůbec nebylo jednoduché.

Součástí kurzu totiž bylo i to, že jsme praktickou část absolvovali všichni jen ve spodním prádle, abychom se naučili, že masér je tzv. „bezpohlavní“. Když jsem to poprvé slyšela, málem jsem s brekem utekla. Tehdy to pro mě bylo nepředstavitelné. Byla to pro mě veliká zkouška, postupem času jsem si ale zvykla a je pravda, že mi to hodně pomohlo ve způsobu vnímání mého vlastního těla. Naučila jsem se vážit si svého těla a milovat jej takové, jaké je. Dá se totiž říct, že to je pointou masérství – teprve až když se masér naučí milovat své tělo, může tu lásku skrze dotyk pak předávat dál.

Jednou z technik, které Veronika nabízí, je i medová masáž :-)

Jednou z technik, které Veronika nabízí, je i medová masáž 🙂

Po absolvování kurzu jsem začala pracovat v jednom nejmenovaném maserském sudiu. Měla jsem za to, že je to nejlepší možná cesta k tomu, jak získat praxi. Jenže jaké bylo mé zklamání, když jsem místo láskyplné péče byla spíš dělník u pásu. Lidé se u mě střídali po hodině a nemohla jsem jim ani dopřát potřebný čas ke vstřebání masáže. Vše muselo běžet podle předem nalajnovaných tabulek. Když pominu skutečnost, že po takovýchto 8 hodinách jsem byla naprosto vyčerpaná, tak jsem si nepřipadala jako masérka, ale jako stroj.

S přestěhováním do Prahy jsem začínala od začátku, ale nelituji toho. Mám možnost pracovat tak, jak nás to učili – s láskou a potřebnou péčí. Pracuji doma, a proto si práci rozvrhuji tak, abych klientům mohla poskytnou dostatečný čas i na vstřebání masáže a oni ode mne odcházeli 100% zrelaxovaní. Největší radost mám, když ke mně přijde člověk téměř bez energie a odchází s úsměvem, nabitý pozitivní energií.

Co byste měli vědět před první návštěvou?

Masáž nohou s kokosovým olejem :-)

Masáž nohou s kokosovým olejem 🙂

Masér vás nikdy nehodnotí. Snaží se maximálné zrelaxovat klienta. Takže zahoďte stud, uvolněte se a odevzdejte se do rukou maséra. Dobrý masér umí uklidnit i klienta s komplexem tak, aby se maximálně uvolnil. Měli bychom si uvědomit, že lidské tělo je dokonalé tak, jak ho příroda stvořila, bez ohledu na jeho konkrétní tvar.

Masáží je několik druhů a je dobré si o nich přečíst, abyste se mohli rozhodnout, která je pro vás ta pravá, případně která vás láká k vyzkoušení. Pokud si nejste jisti, stačí se obrátit přímo na Veroniku. Společně vyberete vhodnou techniku, která bude pro vás nejvhodnější, také je důležité přihlédnout k celkovému zdravotnímu stavu.

Seznam technik, které Veronika nabízí, najdete na jejích webových stránkách, můžete se připojit i k její stránce na Facebooku.

Kromě výběru masáže si u Veroniky můžete vybrat relaxační hudbu dle své potřeby, vůni masážního oleje, případně vám vyrobí i olejíček přímo na míru.

Rezervovat termín si můžete přímo u Veroniky a pak už se jen nechat hýčkat 🙂

11737132_940138642717206_2120915549_n

Štítky:

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: 7PBaq9