Baculky pro charitu

Publikováno dne 1. 08. 2013
Lukáš Materna pro Anabell

Lukáš Materna pro Anabell

Vážené čtenářky Krásné XL,

nejprve mi dovolte, abych se představil. Jmenuji se Lukáš Materna, narodil jsem se roku 1979 a žiju v Praze.

 

Fotím už nějaký ten pátek a před objektivem se mi už vystřídalo mnoho žen – ať už to byly modelky či nikoliv, různých postav – hubené či tzv. „plus size“. Stále dokola slýchávám jedno a to samé:

Měla bych zhubnout.“ „Z tohoto úhlu mě nefoť. “ „Mám tak široké boky, oplácaná stehna, zadek a mnoho dalších částí těla..“

Baculky pro charitu

Baculky pro charitu

 

Řekl bych, že skoro u všech žen je to stejné, ať už se jedná o modeling nebo běžný život. Bohužel sebevědomí nepodpoří záběry v TV z módních přehlídek a na každém rohu časopis s vychrtlými a vyretušovanými modelkami, které se později třeba přiznají k anorexii nebo bulimii… Už jsem k tomu nechtěl jen přihlížet a v hlavě mi probleskl nápad, že je s tím potřeba už něco udělat! A záměr byl jasný: udělat sérii fotografií žen „plus size“ a ukázat tak veřejnosti, že pravá krása nespočívá pouze v tom, měřit 180 cm a vážit 50 kg i s postelí, ale že je to úplně o něčem jiném! Krásu v sobě musí člověk objevit a nestydět se začít ji ukazovat navenek. Po krátkém pátrání jsem na internetu narazil na občanské sdružení Anabell, které se zabývá poruchou příjmu potravy.  Pročetl jsem si potřebné informace a telefonicky se spojil s paní ředitelkou… Slovo dalo slovo, paní ředitelce se nápad líbil, a tak vznikl tento charitativní projekt – „Zdravý Holky“.

Veronika podporuje projekt "Zdravý Holky"

Veronika podporuje projekt „Zdravý Holky“

A co všechno obnáší celý projekt zorganizovat?

Pokud máte dobrý nápad, musíte sehnat tým spolehlivých lidí, kteří se s vámi budou na projektu podílet. Dalším krokem je oslovit organizaci, pro kterou chcete projekt uskutečnit, a pokud organizace souhlasí, máte skoro vyhráno. Další – a docela náročný úkol – je sehnat šikovnou vizážistku a modelky, které se pro projekt nechají vyfotit. Spolupracuji třeba s Veronikou Roytovou, vám známou plus-size modelkou.

Na tomto dlouhodobém projektu bych rád ukázal všem ženám, že je zbytečné bát se stoupnout si před objektiv. I s jejich postavou můžou vzniknout krásné a třeba i sexy fotografie. Vše je o souznění fotografa s modelkou.

 

Účelem a výsledkem celého projektu by měla být série fotografií, ze kterých by se uspořádala výstava, a následně by se i z vybraných fotografií vytvořil originální kalendář s modelkami plus size. Výtěžek by byl darován občanskému sdružení, které hledá sponzory pro výstavbu kliniky pro lidi s poruchou příjmu potravy.

Jestli se nám celý plán podaří, to se mě zeptejte na konci tohoto roku:-) Budu rád, když se k nám přidáte třeba i na Facebooku („Zdravý Holky“, „Anabell – pomoc lidem s poruchami příjmu potravy“).

 

Lukáš Materna

Štítky:

4 komentáře k “Baculky pro charitu”

  1. Lukáši, držím palce !!! Super nápad 😉

  2. Rada se pridam

  3. V pripade zajmu nam napiste zpravu pres Facebook.
    Dekujeme

  4. rád bych Vás informoval o spuštění stránek projektu na adrese http://www.zdravyholky.cz

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: 6U0XSy