Čas je dobrý lékař, ale špatný kosmetik.

Publikováno dne 28. 12. 2012

 

Ludmila Novotná, vizážistkaMilé dámy XL a více,

před časem jsem na Facebooku prohlížela nějaké fotografie a u jedné jsem četla krásný citát, který jsem uvedla v nadpisu.„Čas je dobrý lékař, ale špatný kosmetik.“ (William Somerset Maugham). Ono to není až tak pravda. Nepřítelem pleti není čas, ale naše lenost o ni pečovat. A když už o pleť pečujeme, děláme to správně? Víte, jakou kosmetiku potřebuje vaše pleť? Máte doma v koupelně přípravky, na které usedá prach jen proto, že vám nesedly?To jsou ale nepříjemné otázky, je však třeba si na ně popravdě odpovědět.

Jenže, jak to napravit? Jít do koupelny a vyhodit vše, na co usedá prach. Stejně to už nikdy nepoužijete a akorát to tam dělá nepořádek. Pak kouknout na otevřené přípravky, zda nejsou prošlé. Poznáme to podle data spotřeby a podle epigramu otevřeného kelímku s číslem (to je značka na dobu spotřeby po otevření, číslo znamená dobu v měsících.) Řasenky celkově vydrží max. půl roku. Pak je třeba je vyměnit.

Tak, čistku jsme udělali a co dál? Teď je třeba určit správně typ pleti i její abnormality. V různých článcích se dočítáte o tom, jaké typy pletí jsou. Ale jak je poznat, to už ne. Jasně, to je totiž práce pro odborníky, určit správně typ pleti. Ono to totiž není tak jednoduché, jak si všichni myslí. Suchá pleť může mít projevy akné, mastná pleť zase šupinky. U všech typů pleti se můžeme setkat s přecitlivělostí. To je ale guláš! Je tedy třeba se svěřit odborníkům, aby určili typ pleti, případně doporučili, co s ní dál. Pokud neporadí (profesionál poradí vždy), nevadí – domluvte si schůzku se mnou.

Typ pleti již víme, a tak vyrazíme na nákupy. Základem všeho je dodržovat 5 kroků ke kráse.

  1. čištění – krém na suchou, emulzi na smíšenou a gel na mastnou pleť používáme 2x denně. Otevírá póry a čistí vrchní vrstvu kůže.
  2. regenerace – maska, peelingy, mikrodermabráze pro domácí použití – 1 – 2x týdně. Čistí pleť do hloubky.
  3. tonikum – dle typu pleti. Tonikum pleť dočistí a póry uzavře. Pokud používáte pouze tonikum, uzavíráte si nečistoty do pleti.
  4. hydratace – hydratační krém. Často se setkávám s názorem, že v zimě se hydratační krém nemá používat. Právě naopak. Zejména v zimě je hydratační krém nezbytný. Chrání pleť před mrazem. Také nevylezete ven jen v tričku. Je třeba se však vyhnout krémům s obsahem vody, a to v každém ročním období. Nejsou kvalitní a voda pleť vysušuje – nedovolí vitamínům proniknout do pleti, kde se mají změnit na hydratační složky – 2x denně
  5. ochrana – make-up chrání pleť před vnějšími vlivy a zabraňuje usazování nečistot na pleti.

Při výběru kosmetiky zapomeňte na drogerii. Tam kvalitní kosmetiku nenajdete. Pouze ropu. I když je to přírodní produkt, pleti nesvědčí. Buď vám doporučí kosmetiku odborník, který určil typ pleti, nebo zajděte do parfumerie, kde o každé kosmetické značce, kterou tam mají, vědí první poslední a umí poradit, co koupit. Ale POZOR – nikdy nekupujte nic, co si nemůžete předem vyzkoušet. Nevíte, zda vám doporučená kosmetika bude vyhovovat, a pozdější reklamace pro nesnášenlivost jsou velmi problematické. Pak by to byly vyhozené peníze. Nikdy nekupujte zajíce v pytli. To je velmi drahé.

Příště si například povíme, jak správně vybrat make-up. Těším se na vás.

Lidka

osobní kosmetička a vizážistka

___________________________________________________________________________________

P.S. Pro nadcházející rok 2013 jsem přímo pro vás připravila Dárkové poukazy XL na liftingové ošetření pleti v hodnotě 390kč + 10% slevu na liftingovou sadu kosmetiky Mary Kay dle vlastního výběru. Zavolejte mi na tell. 731 585 896, uveďte kód „KRÁSNÁ XL“ a domluvíme se:-)

Štítky: ,

Jedna odpověď k “Čas je dobrý lékař, ale špatný kosmetik.”

  1. […] jsem psala o 5 krocích ke kráse. Dnes se vracím k poslednímu kroku – ochraně – podkladové bázi jako nerozlučnému […]

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: ZU5s0f