Co vás čeká, když přijdete na barevnou typologii

Publikováno dne 5. 01. 2014

Milé dámy,

často se ptáte, jak se vlastně určuje barevný typ. Dnes (už v definitivně posledním díle miniseriálu o barevné typologii) vám prozradím, co vás čeká, když si přijdete do salonu nechat provést barevnou typologii.

Barevná typologie se provádí při denním světle. Umělé osvětlení totiž může zkreslovat výsledek. Musíte být odlíčená, bez makeupu a nalíčených očí – pokud přijdete nalíčená, typoložka by vás měla odlíčit. Zároveň si všimne původní barvy vlasů, očí, kontury a barvy rtů, odstínu opálení, případně se zeptá, jak se opalujete (zda zčervená či jde do hněda). Dále hledá nějakou „chybičku na kráse“, což může být např. výrazná nosoretní rýha, kruhy pod očima, malé oči, velké či malé rty, jizvička apod. Na toto se později soustředí.

Zlatá a stříbrná hraje pro určení barvového typu zásadní roli.

Zlatá a stříbrná hraje pro určení barvového typu zásadní roli.

Posadíte se před zrcadlo, na hlavu dostanete bílou čepičku, aby se zakryly vlasy. Oděv typoložka zahalí bílým prostěradlem. To proto, aby barva vlasů a oblečení nepůsobila rušivě. Potom stříbrným a zlatým šátkem, který přikládá ke krku, určí, zda jste teplý či studený typ. Pak začne zkoušet různé odstíny barevných šátků a upozorní vás, kdy je ona „chybička“ více či méně nápadná. Samozřejmě vám ukáže i barvy, které vám nesluší, pouze tak můžete sama porovnávat. Barvy, které vám sluší, označí na barevnici pro váš barevný typ. Odstínů barev je mnoho, hledá se podobný.

Nakonec byste se měla naučit s barevnicí pracovat. Když např. přijdete do obchodu si koupit svetr modré barvy a bude jich tam celkem pět, každý v jiném odstínu, vezmete jednoduše barevnici a přikládejte ji ke každému kusu, dokud neuvidíte, že mezi vašimi barvami a barvou svetru není velký nebo žádný kontrast.

 

Na závěr mi dovolte krátké shrnutí, s čím byste si po absolvování barevné typologie měla vědět rady:

–          probrat svůj šatník pomocí barevnice

–          vyřadit vše, co je malé nebo vyšlé z módy

–          vyřadit vše, co nepatří k vašemu barevnému typu a nelze ani kombinovat

–          vybrat to, co vám skutečně padne jak střihově, tak barevně (a k čemu budete postupně dokupovat vhodné kombinace)

–          udělat si dostatečný čas na nákup, nezapomenout vzít s sebou barevnici

 

Takže, milé dámy, směle se vrhněte do nových barev a stylu a ukažte se svému okolí v plném půvabu!

 

Marie Černá

www.kosmetickysalonria.ic.cz

Štítky:

Jedna odpověď k “Co vás čeká, když přijdete na barevnou typologii”

  1. […] sedmidílném miniseriálu o barevné typologii mám pro vás přichystaný další – Péče o pleť a tělo. První díl bude věnovaný […]

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: GVbLto