Detoxikace – každoroční jarní téma

Publikováno dne 24. 03. 2013
Marie Černá, kosmetička a výživová poradkyně

Marie Černá, kosmetička a výživová poradkyně

Milé dámy XL a více,

dnešní článek tak trochu navazuje na ten minulý, který pojednával o zakyselení organismu. Předjaří a jaro je ideální dobou, kdy můžeme udělat něco pro sebe, abychom svůj organismus pročistily a zbavily se tak nežádoucích toxinů, které se v něm přes zimu nahromadily. Málo pohybu a tím pádem méně častější pobyt na čerstvém vzduchu i pobývání mnohdy v zakouřeném prostředí, více jídla, často nevhodného (tučného, konzervovaného a „obohaceného“ různými éčky) – to jsou faktory, které způsobují, že se toxiny v našem těle drží. Příjemnou a hlavně účinnou možností, jak se těchto látek zbavit a tělo detoxikovat, jsou suché uhličité koupele. Už jste je vyzkoušely?

 

Vaková (suchá) uhličitá koupel – vynikající detoxikační kúra.

Jedná se o přírodní metodu, která povzbuzuje fyziologické funkce našeho organismu. Podstatou této procedury je, že se celé tělo kromě hlavy uzavře do plastového vaku, který se napustí oxidem uhličitým. Na ten organismus reaguje rozšířením všech cév i drobných vlásečnic se současným zvýšením kyslíku v krvi a jeho lepším využitím. Dochází k dokonalému prokrvení mozku, kůže, svalstva a všech tělesných orgánů dobře okysličenou krví. Jak je známo, člověk dýchá i kůží, což ve vaku nejde, proto tělo využívá co nejlépe vdechovaný vzduch. Pravidelné opakování procedury má příznivý vliv na cévní, mízní, hormonální a nervový systém, potlačuje se stres a zvyšuje fyzická výkonnost. Buňky se zásobují živinami a kyslíkem, odbourávají se škodlivé látky. Zanedbatelné není ani hojivé působení na pokožku (dochází k lepšímu zhojení čerstvých jizev), zvlhčování kůže a tím i její lepší hydrataci. Zlepšuje se metabolismus, takže uhličité koupele mají příznivý vliv i při snižování nadváhy. Ženám je měřeno před první procedurou pH organismu z ranní moče a stejně tak po skončení celé série. Ve všech případech dochází ke zvýšení pH.

detoxikační kúra

žena při detoxikaci

Doba procedury a počet aplikací nezávisí na váze člověka, většinou jde o 10 ležení v rozmezí 2 – 4 týdnů a potom 2 – 4 procedury do měsíce. Příznivé účinky jsou dlouhodobé a pocítíte je hned po prvních kúrách.

Kdy se ale nesmí procedura aplikovat? „Uhlička“ je určená osobám bez rozdílu věku. Při vážných zdravotních potížích – onemocnění srdce a ledvin, trombóze, kožních problémech (atopický ekzém nebo lupenka v akutní fázi), onkologickém onemocnění v pokročilém stadiu, hemofilii nebo epilepsii ale tato procedura není vůbec vhodná. V případě nejasností je nutné se poradit se svým lékařem. I při menstruaci se kúra nedoporučuje, naopak je dobré ji aplikovat před jejím nástupem, pokud trpíte premenstruačním syndromem nebo bolestmi v podbřišku.

V „pytli“ pociťujete příjemné teplo. Je zajištěna 100% hygieničnost, protože každý má svůj vak, který musí mít speciální certifikát. Doba trvání jedné kúry je 60 minut. Plastový vak, který si žena zakoupí, si po každé proceduře odnese domů a dá jej vyschnout (v pytli se člověk zpotí). Nemusíte se bát, že se budete cítit nepříjemně, vak je dostatečně velký, můžete si v něm pokrčit či natáhnout nohy, prostě ležíte pohodlně.  Nelze si však myslet, že když si poležíte ve vaku, že budete mít o několik kil méně! „Uhličky“ zlepšují metabolismus, zlepší se tok lymfy a prokrví se i nejmenší vlásečnice, takže se snáze zbavíte toxinů a dojde k detoxikaci organizmu. A o to nám jde především – být zdravá a v klidu a pohodě očekávat blížící se jaro.

Marie Černá

www.kosmetickysalonria.ic.cz

Štítky: ,

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: PC4nig