Ateliér Donát představuje kolekci pro baculky

Publikováno dne 30. 11. 2014

Na podzim jsme měli možnost navštívit v Praze hned tři módní přehlídky pro dámy všech velikostí. Dnes se podíváme blíže na přehlídku Ateliéru Donát, která se konala v klubu Lávka.

Už v 17:45 sál doslova praskal ve švech, na přehlídku dorazily všechny věkové kategorie. Každý příchozí dostal dárkovou taštičku, která obsahovala praktickou drobnost z dílny ateliéru (šály, čepice apod.), katalog a materiály partnerů akce. Na přehlídce se představily celkem 4 kolekce, každá s vlastním podtitulem.

Ateliér Donát - móda pro baculky

Naďa Konvalinková předvádí módu pro baculky z Ateliéru Donát.

I. Kolekce – „Správně zvolená tunika zakryje kila navíc“

Jak již nadpis napovídá, šlo především o tuniky a šaty tunikového střihu s nápaditým zdobením, největší ovace sklidila Naďa Konvalinková, která svou energií a úsměvem prozařila celý sál. Na první letmý pohled mohou některé modely působit „pytlovitě“ díky výběru materiálu, avšak nedá se jim upřít originalita a nádech luxusu (navíc je materiál velmi pohodlný, ale o tom později). Najdete zde výraznou červenou, elegantní černou s barevnými aplikacemi a originálně pojatá černo-šedá kombinace jistě potěší ty, kteří neholdují barvičkám. Dále nesmí chybět sportovní zelená spolu s kombinací podzimní oranžové lazené do tmavších odstínů. Osobně jsme byli nejvíce nadšeni z černo-bílých a černo-šedých šatů s barevnými aplikacemi.

Po skončení první kolekce přišlo mezivystoupení s ukázkou z muzikálu Sněhová královna. Duet Kaie (Jan Kopečný) a Gerdy (Michaela Sejnová, která se také na přehlídce byla modelkou) byl jímavý a krásně tak uvedl druhou kolekci.

II. Kolekce – „Přijala jsem pozvání“

V druhé kolekci se jedná především o společenské a polo-společenské modely pro významnější události. Večerní komplety, šaty, sukně, topy i kalhoty jsou povětšinou černé nebo modré s barevnými doplňky a zajímavým zdobením. Kromě Nadi a Michaely se ze známých tváří na mole představila i herečka Marta Richterová.

III. Kolekce – „I’m busy“

Podle slov samotné návrhářky je kolekce „inspirovaná dnešní moderní ženou, která musí s úsměvem zvládat kariéru, péči o rodinu i domácnost“. Proto kladla obzvlášte velký důraz na to, aby modely byly z výhradně nemačkavého materiálu a ušetřila se tak práce s žehlením. Navíc jste stále za dámu, i když prosedíte den v kanceláři nebo několik hodin v autě, což při rozhovoru s moderátorem večera Miroslavem Hrabě potvrdila i sama Naďa Konvalinková. Tato část přehlídky probíhala v doprovodu beatboxera Jara Cossigy, díky němuž byla velmi akční a příjemně oživující. Modelky se do rytmu vžily a občas chůzi proložily nějaký tím tanečkem.

IV. Kolekce – „Podzimní a zimní kabáty“

Móda pro baculky

Podzim/Zima 2014 v Ateliéru Donát

Na své si přišli opravdu všichni – milovnicí krátkých, polodlouhých nebo dlouhých střihů. Výrazné zdobení podporuje punc jedinečnosti a originality a nechybí ani atypické střihy.

Po skončení přehlídky se konala afterparty. Jako nezávislý pozorovatel velmi oceňujeme fakt, že paní Donátová neměla problém povídat si se svými zákaznicemi a každé, která měla zájem, se věnovala. No a protože se tento článek připravoval hlavně pro vás, naše čtenářky, požádali jsme o názor návštěvnice přehlídky. Jana s Krystýnou, starší a velmi příjemné dámy, svorně říkají: „Přehlídka se nám moc líbila. Jsme spokojenými zákaznicemi ateliéru. Věci jsou kvalitní a přijemné.“  Vizážistky přehlídky byly také nadšené a nechaly se slyšet, že to byla jedna z nejlepších přehlídek, kterých se účastnily. Kosmetická poradkyně Kateřina dodává: „Je super, že se myslí i na nás baculky. Nemůžeme být přece všechny stejné – domy taky nemají všechny stejná okna, byla by to nuda.“ Nakonec jsem zavítala k modelkám a zeptala se, jak se jim s paní Donátovou spolupracovalo, jak se jim líbily modely a zda jsou také zákaznicemi ateliéru. Vsěchny se jednohlasně shodly na vítečné spolupráci, chválily modely, přiznaly kousky v šatníku a Naďa Konvalinková dodala: „Nosím věci od Ilony v podstatě každý den, jsou příjemné a nemačkavé. Díky ní se mohu oblékat krásně a moc jí fandím, protože to v dnešní době vůbec není jednoduché. Přála bych si, aby lidé dali důvěru našim českým návrhářům.“ Co říci závěrem? Snad jen, že s názory výše zmíněných dam souhlasíme a určitě do ateliéru v brzké době zavítáme.

 

Pozn.: foto – web Ateliér Donát

Štítky: ,

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: UHbiIp