Jak na doplňky?

Publikováno dne 14. 10. 2013

Zdravím vás, milé dámy!

V dalším díle našeho miniseriálu o barevné typologii bych vás chtěla informovat o doplňcích k jednotlivým barevným typům. Některé ženy totiž kladou důraz na harmonii oblečení, ale jaksi jim „ujdou“ doplňky, např. kombinace brýlí a náušnic.

Brýle

Brýle jsou zajímavým doplňkem.

Brýle jsou zajímavým doplňkem.

Všeobecně platí, že barva rámečku by měla vždy ladit s barvami vaší palety, kovový s kovy vašeho typu.

Pro jarní typ se hodí světlé obroučky v teplých barvách, mohou být i kovové (jemně zlatá), mají být jemné, ne masivní. Nevhodné jsou černé, tmavě modré, fialové, červené s modrým podtónem, stříbrné a jasně bílé – takové obroučky by doslova potlačily do pozadí obličej tohoto jemného typu.

Letnímu typu sluší průhledné, stříbřitě šedé, tlumené chladné tóny, kovové stříbrné nebo červenozlaté, pěkně vypadá, když je rámeček nahoře stříbrný a dole průhledný. Nehodí se zlatá barva.

Podzimní typu teplé a syté barvy obroučků dodají šmrnc. Chladné tóny nejsou vhodné. Ženy se světlou pletí dají přednost světle vzorovaným rámečkům, mohou nosit i zlatý lesklý kov. U kovových obroučků velmi sluší měděný odstín.

Zimní typy volí výrazné obroučky v tmavých  a chladných tónech, mohou být i černé a jasně bílé. Hodí se lesklé stříbro nebo červené zlato. Nehodí se zlatá nebo měděná.

Ideální šířka obroučků je ke spánkům, nemá přesahovat. Pokud brýle zakrývají velkou část tváří, obličej získá smutný výraz, horní část rámečku může sahat k obočí. Pokud máte hranatý obličej, zaoblené hrany hranatého rámečku změkčí tento typ obličeje. Dalekozrakost zvětšuje oči, krátkozrakost je zmenšuje. Doporučuje se prosvětlit oční partie, příliš tmavé líčení dělá „soví oči“ a působí tvrdě.

 

Volba parfému je důležitá.

Parfémy vybírejte pečlivě.

Parfém

Používáte správný parfém? Dobře zvolený parfém vytvoří dokonalý image jeho nositelky. Těžká orientální vůně nebude u jemného a něžného jarního typu působit zrovna působivě.

K jarnímu typu se hodí lehké svěží vůně ovoce nebo květin, těžké vůně působí nepřirozeně.

Letní typ volí květinové vůně.

Pro podzimní typ jsou vhodné lesní a ovocné vůně, mohou být i výraznější, jemné a křehké ženy volí decentnější vůni.

Image výrazného zimního typu podtrhne orientální kořeněná vůně. 

 

Milé dámy, nebojte se vhodnými doplňky ještě více podtrhnout šarm vašeho barevného typu.

Marie Černá

www.kosmetickysalonria.ic.cz

Štítky:

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: BoU4DR