Jak nakoupit a zároveň ušetřit?

Publikováno dne 2. 01. 2013

Každá žena si ráda doplní šatník o módní kousky. A co teprve, když se Ježíšek tak úplně nestrefil do vkusu a každá výloha láká na velké novoroční výprodeje! Pro baculky je situace těžší, protože současná nabídka v obchodech není dostačující a najít něco moderního, co vám padne, je někdy trochu umění… Zkusíme vám dát několik tipů, jak se moderně obléknout, udělat si radost a zároveň šetřit rodinný rozpočet.

Nakupovat a šetřit

Jak ušetřit?

  1. Nenechte se zlákat akčními cenami

Uvědomte si, proč si vybraný kousek oblečení kupujete. Protože je v akci se slevou nebo protože ho opravdu potřebujete? Budete se divit, kolik věcí si člověk koupí intuitivně, bez rozmyslu a bez „skvělé nabídky“ by si jí třeba ani nevšiml.. Sukně, kterou si koupíte ve výprodeji, ale nebudete ji nosit, je vlastně pro vás ve výsledku dražší, než kdybyste ji chtěly a koupily za plnou cenu.

  1. Nenakupte hned v prvním obchodě

Ujasněte si, co skutečně chcete koupit, a porovnejte si nabídku ve více obchodech (pokud máte to štěstí a více takových obchodů pro plnoštíhlé ženy znáte). Ceny oblečení se často velmi liší a ta samá halenka může stát v obchodě za rohem i o několik desítek procent méně!

  1. Základem šatníku jsou neutrální barevné kombinace

Neutrální barvy, čokoládová či černá vám vždy poslouží častěji než šatník plnýbarev. Budete vše moct lépe zkombinovat a výraznějšími barvami doplňků celý look oživit.

  1. Inspirujte se

Pokud máte kamarádku, jejíž styl oblékání se vám líbí, požádejte ji o pomoc a nechte se jejím šatníkem inspirovat. Přehled oblečení a možných kombinací vám dá víc než desítky módních časopisů.

  1. Musíte mít skutečně nejžhavější novinky?

Ušetřit můžete také v případě, že si počkáte na půlku sezóny. Obchodníci se obávají, že jim sezónní zboží zůstane na skladě, a začínají prodávat oblečení s výraznými slevami. Pokud se vám ale styl často mění, tento postup nedoporučujeme:-)

  1. Kombinujte drahé s levným

Kvalitní věci jsou drahé. Proč ale nekoupit několik levnějších, dobře ušitých kousků, o kterých víme, že je budeme nosit jen příležitostně? Nemusíte mít přece tričko značky Tommy Hilfiger, když jdete do lesa na houby..

Štítky:

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: SYkHbH