Jak vybrat matraci pro baculky?

Publikováno dne 7. 04. 2013
Špatná matrace?

Špatná matrace?

Milé dámy XL a více,

na trhu je nepřeberné množství nabídek s těmi „skutečně nejlepšími matracemi“, které slibují odpočinek pro tělo a klouby. Jsou ale vhodné i pro nás, baculky?

Ne! Tyto výrobky jsou určené převážně pro nízké či velmi nízké váhy, protože při vyšším zatížení se materiál proleží. Nepomohou ani speciální zóny pro odlehčení částí těla, protože tyto zóny jsou vlastně mírně odlehčené, aby se tělo zabořilo právě do určených míst – a pokud ležíte přesně na boku, měly by tyto vlastnosti pomoci ke srovnání páteře do roviny. To ovšem až tak neplatí, pokud máme pár kilo navíc nebo nějaké zdravotní potíže. Málokdo po celou noc leží přesně na boku a rovná si páteř do roviny, že? Pohyb těla v posteli je přirozený – převracení a hledání ,,svého“ místečka zná každý, a tomu předem určená forma moc nepomůže.

Správně zvolená matrace

Správně zvolená matrace dělá divy!

Podobné je to i s velmi měkkými matracemi, kdy se tento tvárný materiál vytvaruje přesně podle těla, a tím by se mělo tělu pomoci k odpočinku. Opak je pravdou. Při vyšší váze se tělo skutečně zaboří do hloubky, a tím si vytvaruje vlastní formu, ovšem nepodpoří srovnání páteře a kostí a při otáčení nejprve musíte celou váhu silou dostat z vyleženého tvaru a posunout jej kousek jinam, a zase znova a znova – podle spánku a potřeby.

Průřez matrací

Průřez matrací

Matrace pro baculky by měla být dostatečně pevná a stabilní, aby si tělo našlo při naprostém uvolnění polohu pro odpočinek. Při vyšším zatížení je potřeba volit matraci s pevnějším vyztužením, kdy i v těch nejvíce namáhaných částech zůstává tvarově a kvalitativně stejná.

 

Každý známe občasný stav, kdy nás tělo bolí a nevíme z čeho. Ony ty matrace ,,vypadají“ pořád dobře, tak proč je měnit… ano, vyměnit, ale za kvalitní kus, který Vám poskytne maximální odpočinek! Odborník by Vám měl poradit – když si například na matraci sednete, měla by se zmáčknout nejvíce o třetinu, jinak je pro Vás příliš měkká – a tedy nevyhovující.

Příště se můžete těšit na tipy, jak vybrat správně výšku postele.

Irena Frischová

specialistka na XXL nábytek

www.pronadmerne.cz

p.s. v minulých článcích jsem zveřejňovala další tipy a triky🙂

Štítky:

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: XIavmd