Jana Stejkozová – Kadeřnické slasti i strasti

Publikováno dne 14. 02. 2016

Máme tady další článek z cyklu „Baculka a podnikání“. O tom, že to není vždy jednoduchá cesta, Vám v článku povypráví Jana Stejkozová 🙂

12674247_1137530632956440_1373748406_nKdyž zapomenu na taková ta dětská přání být princeznou, zpěvačkou apod., tak kadeřnicí jsem chtěla být snad již jako malá slečna. Začínala jsem na panenkách, své mladší sestře, až se na mne štěstí usmálo a kadeřnicí jsem se opravdu stala. Krátce po ukončení studia jsem otěhotněla a nastoupila na mateřskou. Ani na té jsem však nelenila a dál se zdokonalovala na svých kamarádkách a jejich známých.
Po mateřské jsem se rozhodla otevřít si živnost v oboru, ale tenkrát na špatném místě, ve špatnou dobu… a když mne oslovili ze SOU v Prachaticích, zda bych neměla zájem vyučovat budoucí kadeřníky odborným výcvikem, neváhala jsem a kývla. Původně jsem měla jen zastoupit za jinou mateřskou, ale nakonec si mne tam ponechali po dobu 8let. Musím říci, že práce to byla krásná a dodnes na to ráda vzpomínám. Jenže podmínka setrvání na škole byla doplnit si pedagogické vzdělání. Jak už to u mne bývá, na vše mám dost času. Oddálila jsem to na dobu, kdy jsem byla na druhé mateřské. Jenže to jsem netušila, že čekám dvojčátka a to jsem tedy byla ráda, že zvládám chod domácnosti a péči o tři děti. Tudíž jsem svou šanci prošvihla a zpět na mé místo mne již nevzali. Bylo mi nabídnuto stejné zaměstnání, ale na škole v Českých Budějovicích. Jenže dojíždět denně 60km tam a zpět s dvojčátky, která byla navíc věčně nemocná a synem v pubertě, kdy se začal projevovat také jinak, než jen kladně, bylo nemyslitelné.
Takže co dál? Nechat se někde zaměstnat na tří směnný provoz?? Kdepak! Zvolila jsem znovuobnovení své živnosti a zařídila si kadeřnické studio.
malebné prostory Janina kadeřnictví :-)

malebné prostory Janina kadeřnictví 🙂

Nebyla to zrovna cesta růžovým sadem. Mít malé děti ve školce, jenže s tím, jak byly často nemocné, to moc k pomoci nebylo. Často jsem slýchávala: „Ty se máš, nikomu nic nevysvětluješ a když chceš, zůstaneš si doma.“ Ale naopak! Jako zaměstnaná bych nahlásila, že nepřijdu jen svému zaměstnavateli, jenže já musela obvolat všechny mé zákaznice v diáři a ne všechny byly chápající a příjemné. O tom, že  jsem doma zadarmo a poplatky za mne nikdo neuhradí, asi ani mluvit nemusím.

Ale nemyslím to negativně, má práce mne skutečně naplňuje a baví, i přes některá úskalí. Neustále se snažím vymýšlet různé akce a projekty. Jezdím několikrát ročně na školení od různých prestižních firem, sbírám certifikáty a stále se ve svém oboru vzdělávám a zdokonaluji. Snažím se nabízet svým klientům to nejlepší a vycházet vstříc jejich požadavkům. Absolvovala jsem i kurz líčení, což se, myslím, k mé práci kadeřnice určitě hodí. Dokáži si nejen klientku učesat, ale i nalíčit a to jak na svatbu, tak společenskou či jinou akci. Spolupracuji také s několika fografkami a když potřebují, připravím jim klientku na focení. Nebo společně realizujeme jejich proměny, které často klientkám dopřeji i sama u sebe ve studiu.
malebné prostory Janina kadeřnictví :-)

malebné prostory Janina kadeřnictví 🙂

Nedávno jsem dostala velmi zajímavou nabídku od výživové poradkyně k připojení se do jejího super projektu, kde bych byla součástí vykouzlení proměn dam, které uspějí sami nad sebou. Budu taková jejich sladká odměna na konec, nač se velmi těším.

Musím se ale přiznat,že poslední dva měsíce mne trápí velký úbytek klientek a s tím spojené tržby. Jsem neustále ve stresu, protože řeším proč to tak je, co udělat aby to tak nebylo a zda budu mít tento měsíc na poplatky. Ty dny, kdy tam sedím půl dne na prázdno a nic nedělám, mne absolutně nebaví. Utěšování obchodních zástupkyní, které za mnou jezdí s nabídkou vlsových přípravků, že jsme na tom všechny kadeřnice v okolí stejně, to mě ani trochu netěší.12647859_1137631462946357_382698254_n Kde je ta doba, kdy ženy chodily jednou týdně na foukanou, když šly na ples tak s krásným účesem v ještě krásnějších šatech? Kdy pány bez obleku do společnosti nevpustili? Sleduji kolem sebe, že lidé již moc neřeší společenskou etiketu, oděv, ani účes. Proč dáma, která jde např. na ples v krásných šatech, perfektně nalíčená s nádherným účesem od kadeřníka, je často pomlouvána ostatními, kteří si tu práci nedali? Proč bychom se měly stydět za to ,že jsme upravené? Vždyť každá žena je krásná, jen to umět prodat ostatním.
Miluji práci kadeřnice, miluji dělat lidi krásnými, šťastnými… Ale pořád je tady jedno velké mínus, které tato práce má: Nikdy nevíme, jak to bude zítra!
Takže milé dámy, nejen šaty jsou ozdobou každé ženy, ale hlavně krásné a zdravé vlasy jsou korunou a úsměv největší ozdobou nás všech.
Mějte krásné dny sluníčkové  Janča :*

Pokud byste se rády svěřily do rukou šikovné kadeřnice Jany, zde je na ni kontakt:

Studio Visage

Náměstí Přátelství 665

Prachatice

Tel.: 773 918 980

2 komentáře k “Jana Stejkozová – Kadeřnické slasti i strasti”

  1. Díky za super článek:o), přeji paní Janě ať se jí v její práci daří a mnoho spokojených zákaznic! Obdivuji zlaté ruce kadeřnic, které umí vykouzlit doslova zázrak z vlasů!přiznámse, kdybych věděla, kde přesně paní Jana má své kadeřnictví, určitě bych se k ní objednala:o)

  2. Petrusko i Vám přeji krásný den

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: UL4VMD