Jste jarní typ?

Publikováno dne 16. 08. 2013
Barvy pro jarní typ

Barvy pro jarní typ

Milé dámy XL, milé baculky,

jak jsem Vám minule slíbila, dnes je na řadě další barevný typ – jarní.

Pokud patříte k představitelkám teplého jarního typu, jste jemná žena, která působí něžně až křehce. Vaše pleť je jakoby průsvitná se zlatavým podtónem, pokud máte pihy, jsou medové až světle zlaté.

Ženám jarního typu často prosvítají žilky, které v pozdějším věku bývají dosti výrazné, proto tento typ musí své pokožce věnovat dostatečnou péči. Dobře se opalují, barva jejich kůže jde do medovězlaté barvy. Vlasy mají od přírody též zlatavý podtón, od jemně blond přes narezlou, až po tmavě hnědou. Tento barevný typ šediví až v pozdějším věku, a to pomalu. Obočí bývá světlejší než vlasy. Barva očí je zelená, hnědá nebo světle modrá (nemají ledový odstín jako u předešlého zimního typu), bělmo má smetanový nádech. Rty jsou teple červené. Jarním typům se stává, že snadno zčervenají, např. při rozčilení (nebo jim naskakují červené flíčky).

Líčení

Jarní typ volí jemné, přirozené líčení, ostré a kontrastní působí tvrdě a nepřirozeně. Doporučuje se jemný makeup v teplém a světlém tónu, světlá růž v meruňkovém či broskvovém odstínu a rtěnka v teplých barvách. I oční stíny mají být v teplých barvách (ne s kouřovým odstínem jako je tomu u letního nebo ledově studeným u zimního), pokud se více nalíčí oči, tak je třeba opět zvolit rtěnku v decentnějších barvách nebo obráceně. Výjimka je u večerního líčení.

Vlasy

Pokud si je tento typ barví, tak opět zvolí zlatavý podtón. Nevhodná je černá barva. Melírování je též ve zlatém nebo narezlém tónu.

Doplňky

Jsou jemné, opět v teplých odstínech. Slonovina, jemně zbarvené umělé hmoty, nažloutlé perly, z kamenů tyrkys a topas, žluté zlato ( ne bílé, ani studeně červené) nebo žlutý kov dají vyniknout tomuto typu.

Látky jsou též jemné, lehké, vzory nenápadné. Z barev je to hnědá v barvě velbloudí srsti nebo karamelu, teple červená, jemně tyrkysová, jemně zelené, světle žlutá (u žluté opatrně, sluší pouze některým typům, jinak dodává nezdravý odstín). Nevhodná je jasně bílá, černá, vínová a všechny ostatní barvy s namodralým podtónem. Velmi elegantně působí jemná, světle hnědá kůže.

Žena jarního typu decentním líčením a jemnými vkusnými barvami dokáže rafinovaně podtrhnout svoji ženskost.

 

Příště se těšte na výrazný podzimní typ.

Marie Černá

www.kosmetickysalonria.ic.cz

Štítky:

Jedna odpověď k “Jste jarní typ?”

  1. […] Pro jarní typ se hodí světlé obroučky v teplých barvách, mohou být i kovové (jemně zlatá), mají být jemné, ne masivní. Nevhodné jsou černé, tmavě modré, fialové, červené s modrým podtónem, stříbrné a jasně bílé – takové obroučky by doslova potlačily do pozadí obličej tohoto jemného typu. […]

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: hi6XK7