Jste letní typ?

Publikováno dne 5. 07. 2013
Barvy vhodné pro letní typ

Barvy vhodné pro letní typ

Milé baculky,

jak jsem Vám v minulém článku o barevné typologii slíbila, dnes Vás seznámím s letním typem.

Každá pleť vystihuje určitý barevný typ. Zděděný tón pokožky se nikdy nemění, sluncem se prohloubí a s postupujícím věkem zesvětlí. Pleť se skládá ze 3 pigmentů: melaninu – hnědá, karotenu – žlutá, hemoglobinu – červená.

 

Letní a zimní typ patří mezi studené barevné typy.

Nemá to nic společného s tím, zda dotyčný člověk má rád teplo či ne. Letní typ je u nás zastoupený nejvíce. Jeho charakteristikou je světlá pleť s chladným růžovým podtónem, pokud jsou pihy, jsou šedohnědé. Vlasy jsou popelavě hnědé, od světle až po tmavohnědou (tzv. „myší barva“). Tento typ se dobře opaluje a opálení jde do olivově hnědé, nemá nazlátlý nádech. Co se týká barevné škály oblečení, doporučují se tóny s modrým nebo kouřovým podtónem. Odstíny by měly být tlumené, v jasných nebo teplých barvách působí tento typ unaveně a o několik let starší. Rozhodně není vhodná zlatá, oranžová, jasně žlutá a trávově zelená barva – dokážou „házet“ žluté odstíny do obličeje, který pak vypadá nezdravě.

Líčení

Též líčení je ve studeném odstínu, oční stíny mají mít kouřový nádech, makeup a pudr chladně narůžovělý, ne s nádechem do zlatava, nejsou vhodné ani černé linky, působí příliš tvrdě a drama- ticky. Rtěnky jsou též ve studeném podtónu, od světlých po sytě tmavé, včetně fialové, mohou mít i perleťový nádech. Nehodí se oranžová.

 Vlasy

Vhodné jsou chladné barvy, melír, višňový přeliv. Zlatavá nebo rezavá barva opět dodá obličeji nezdravé zabarvení.

 Doplňky

Hodí se lehčí látky, měkké splývavé šátky, šály, drobné vzory, přechod barev působí jako rozpitý. Letním typům sluší krajky, volánky a přírodní jemná kůže. Nehodí se velké a kontrastní vzory, lakovaná kůže, která působí tvrdě. Šperky chladné, jemné stříbro. Nehodí se zlato s výjimkou bílého či červeného, ale ne lesklé. Vhodný není štras ani jiné nápadné šperky.

Letní typ je romantický a jemný. Vhodně nalíčená a oblečená žena může svůj typ ještě více podtrhnout. Navíc ženy – a hlavně baculky – zapomínají na jedno důležité pravidlo: čím vyšší věk, tím světlejší barvy!

 

Marie Černá

www.kosmetickysalonria.ic.cz

Štítky: ,

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: We5G6o