Jste zimní typ?

Publikováno dne 31. 07. 2013
zimní typ

Barvy pro zimní typ

Milé dámy XL,

jak jsem vám v předminulém článku slíbila, postupně představuji jednotlivé barevné typy – a dnes vás seznámím se zimním.

Studený barevný typ – zimní – se na rozdíl od letního nachází v našich krajinách méně často. Jeho charakteristika má 2 varianty:

Typ „Sněhurka“ – vyznačuje se bílou až světlou pletí, která budí dojem, že je průsvitná a porcelánová. Pokud jsou pihy, tak mají šedivou barvu. Tento typ se neopálí, ale zčervená. Vlasy jsou černé.

Typ „jižanka“ – se vyznačuje lehce olivově zabarvenou pletí, vlasy jsou tmavé až černé, nemají rezavý podtón. Jižanský typ se opálí do olivově hnědé.

Oba dva zimní typy mají tendenci brzy šedivět (první šediny se objeví již kolem 25 roku věku). Oči jsou výrazné, řasy dlouhé, duhovka kontrastuje s jasným bělmem. Kontury rtů jsou ostré.

 

Líčení

Zimní typ by měl volit také studené barvy, ale výraznější. Oční stíny v kovově chladných (ne s kouřovým odstínem jako je tomu u letního), pokud se více nalíčí oči, tak je třeba zvolit rtěnku v decentnějších barvách nebo obráceně. Výjimku tvoří večerní líčení. Make-up by měla Sněhurka volit béžový nebo dorůžova, typ jižanky olivově béžový. Teplé odstíny nejsou vhodné, pleť tak dostane nezdravý nádech. Rtěnky jsou od té nejledovější růžové po tmavě třešňovou.

 

Vlasy

Vhodné jsou studené barvy (borůvka), melír, višňový přeliv, černá. Zlatavá nebo rezavá barva opět dodá obličeji nezdravé zabarvení.

 

Doplňky

Zimní typ je výrazný, proto i doplňky mohou být nápadné, extravagantní a blýskavé. Ze šperků je to stříbro, platina, velké krystaly, štras, velkoplošné šperky, perly jak bílé, tak černé. Nehodí se zlato, výjimku tvoří bílé nebo lesklé červené. Tomuto typu sluší velké vzory, široké pruhy, velké puntíky, lakovaná kůže. Vhodný je i leopardí vzor, ale pouze černý. Z barevné škály se  hodí sněhobílá, ledová ocelová šeď, vínová, výrazně modrá, modrozelená, nevhodná je oranžová, béžová, teple hnědá a všechny tóny se zlatavým podtónem. Sluší též lesklá černá. Zimní typ je výrazný, charizmatický a působí i trochu dramaticky a tajemně. Nebojte se vhodným oblečením, líčením a doplňky tyto vlastnosti ještě více podtrhnout.

Příště si rozebereme jemný a něžný jarní typ, těším se na vás a vaše komentáře!

Marie Černá

www.kosmetickysalonria.ic.cz

Štítky:

2 komentáře k “Jste zimní typ?”

  1. […] jsem Vám minule slíbila, dnes je na řadě další barevný typ – […]

  2. Dobrý den,
    chtěla jsem se zeptat,jak na šediny,mohu zvolit melír a jaké barvy.Kadeřnice mi udělala hodně světlí,ale připadám si jak šedivá babka je mi 43 a chci vypadat mladší. Můj původ je řecký mám olivovou pleť a stále mám pocit, že melír není to správné možná zvolil třešnovou barvu?děkuji Pospíšilová

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: croMG4