Každá žena může být krásná

Publikováno dne 18. 12. 2012
Marie Černá, kosmetická poradkyně

Marie Černá, kosmetička a výživová poradkyně

Milé dámy, zdravím vás ze svého kosmetického salonu v Sokolově. Mými klientkami jsou ženy všech věkových kategorií. Ty mladší vyhledávají barevné poradenství a líčení, trvalou na řasy, ty věkově pokročilejší zase náročnější kosmetické ošetření a chtějí poradit, jaké výrobky jsou nejlepší pro jejich pleť. Poněvadž vedu i výživové poradenství, obracejí se na mě ženy s postavou XL a více. Snažím se s nimi řešit jejich kosmetické a výživové problémy.

Není ošklivých žen.

Kdysi jsem četla citát: „Není ošklivých žen, jsou jen takové, které nevědí, jak se učinit krásnými.“ Je na něm mnoho pravdy. My ženy procházíme v životě mnoha obdobími, které změní náš vzhled. Od pubertálního, kdy málokterá je se sebou spokojená, nípeme si každý uhřík, a když se žensky zaoblujeme, připadáme si tlusté. V těhotenství některá nabereme více či méně, stejně tak se každá zbavujeme po porodu přebytečných kil jinak. Některé to jde samo, druhá s nadváhou urputně zápasí, zkouší různé diety (někdy nesmyslné a doslova škodlivé). Když nám je čtyřicet a více, zjišťujeme, že naše váha je jiná než před patnácti či dvaceti lety a jde jaksi nahoru. A co teprve když přijde klimakterium. Zvýšenou váhu mohou způsobit hormony, dědičná dispozice a v konečné řadě i nevhodná strava (nevhodné potraviny, nesprávné rozvržení jídel či mnoho jídla). Někdy za to mohou všechny tyto faktory dohromady.

Některá žena si řekne „dost!“ a začne s tím něco dělat, druhá z toho mívá mindrák. A běda, zasáhnou-li do toho ještě osobní problémy, např. rozchod s partnerem (odešel za jinou, protože jsem tlustá), děti nečekaně vypadnou z domova a jdou si svojí cestou (už mě nikdo nepotřebuje), hrozba ztráty zaměstnání (vezmou mladší a hezčí), tak to v její duši nastane opravdová krize. V takovém psychickém rozpoložení nemá cenu se vrhat do hubnutí. Pokud je totiž tělo ve stresu, těžko se nějakých kil zbaví. Někdy se sice stresem hubne, ale pak nastává jojo efekt, když dojde ke zklidnění situace. Takže do hubnutí pouze s čistou myslí.

Je lepší, když se žena v tomto případě soustředí na něco jiného, než je její nadváha. Např. na kvalitní a husté vlasy, pěkně tvarované obočí nebo rty, bezvadnou pleť apod. a snažit se tyto aspekty vyzdvihnout.

Výbornou službu udělá barevná typologie. Typoložka poradí klientce s výběrem vhodných barev, líčením i barvou vlasů. Většina plnoštíhlých nebo silnějších žen dělá velkou chybu. Nosí tmavé oblečení, převážně černé, v domnění, že je to opticky zeštíhlí. Tmavá barva sice opravdu na pohled zeštíhluje, ale pouze v kombinaci s jinou. Pokud má korpulentnější dáma na sobě vše černé, působí mohutněji a tato barva ji dělá starší. Naopak vhodně laděnými barvami i vzory se doslova rozzáří, kila navíc budou nenápadnější, správné líčení zkoriguje podbradek a dá vyniknout třeba očím nebo hezky tvarovaným rtům. Taková proměna dokáže doslova divy a zvedne sebevědomí téměř každé ženě.

Příště více o barevné typologii.

Na vaše případné dotazy se těší

Marie Černá

www.kosmetickysalonria.ic.cz

Štítky: ,

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: F8L2q1