Koncert pro Anabell

Publikováno dne 19. 01. 2014
Mladí hrají pro Anabell.

Mladí hrají pro Anabell.

Chcete se bavit a zároveň podpořit dobrou věc? Pak přijďte na první charitativní koncert pro Anabell – 23. ledna v 18:00 do Café v Lese!

Vyhublá dívka na kost, pro kterou je jídlo noční můrou. Rozesmátý student, jehož vášní je mixování taneční hudby. Mohlo by se zdát, že tyto dvě osoby nemůže nic spojovat, ale není tomu tak. Jaroslav Horák, student pražského gymnázia English College in Prague, totiž před nedávnem založil projekt Music Against Anorexia. Z osobní zkušenosti vím, kolik i velmi mladých lidí se objevuje ve stále větších počtech na psychiatrických klinikách s poruchou příjmu potravy. Chtěl bych jim pomoci,“ vysvětlil mladý muž, proč si vybral právě tuto oblast.  Konkrétně se rozhodl podpořit Občanské sdružení Anabell, které se jako jediná nestátní nezisková organizace v Česku poruchám příjmu potravy komplexně věnuje.

Vedle profesionálních psychoterapeutických služeb, které sdružení nabízí, mě zaujal jejich dlouhodobý cíl založit zařízení specializované kliniky na léčbu poruch příjmu potravy, která dosud v Česku chybí,“ uvedl Horák. A jak konkrétně chce jeho projekt Music Against Anorexia pomáhat? „Protože už se řadu let věnuji dýžejování, chci společně se svými přáteli ze školy, kteří jsou také muzikanti, pořádat řadu dýžejových koncertů a dalších charitativních akcí, přičemž výtěžek pak beze zbytku věnuji sdružení Anabell,“ popsal muzikant.

Pro AnabellSvůj první charitativní koncert chystají mladí hudebníci na čtvrtek 23. ledna. „Vystoupíme od osmnácti hodin v Café v Lese, což je velmi příjemný klub na Praze 2 na Vinohradech v Krymské ulici. Příchozí se mohou těšit na přibližně dvouhodinový dýžejový set s živými vystoupeními talentovaných hudebníků z naší školy, například Dominiky Haškové, Ronalda Prokeše či Bena McGarra. Nabídneme hudbu od současných hitů až po klasický trance, což je moje specialita,“ dodal Horák.

Ředitelka Občanského sdružení Anabell Jana Sladká Ševčíková myšlenku charitativních koncertů velmi oceňuje. „Je krásné, když si mladí lidé uvědomují, že poruchy příjmu potravy jsou skutečně závažný problém a nabídnou se takto našemu sdružení pomoci. Velmi si toho vážím a všem, kteří se do koncertu zapojí, děkuji,“ uvedla Sladká.

Více informací získáte na www.anabell.cz nebo https://www.facebook.com/pages/Music-Against-Anorexia/497214186999690.

Dagmar Kulaviaková

Občanské sdružení Anabell

Štítky:

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: 6FK7bZ