Dokonalý tvar obličeje může mít každá

Publikováno dne 13. 04. 2013
vizážistka Lidka

vizážistka Lidka

Milé dámy,

vím, že netrpělivě čekáte na další příspěvek ode mne. Měla jsem napilno. Stěhovala jsem studio do nových prostor, rodinu sklátily nemoci a nakonec sklátily i mne. A i obrázky zabraly trochu více času, než jsem předpokládala. Každá žena by chtěla mít vše dokonalé. Bohužel ne všem příroda nadělila dokonalý tvar obličeje. Ale není nic ztraceno. Jen to chce vědět, čím a kam sáhnout štětcem.

Tvary obličejů rozdělujeme na dvě základní skupiny: hranaté a oblé. Do skupiny hranatých patří tvar obdélníkový, čtvercový, trojúhelníkový, obracený trojúhelníkový a kosočtvercový. Do skupiny oblých patří tvar oválný, prodloužený ovál, kulatý a srdcovitý. My se budeme snažit docílit ideálního tvaru obličeje, což je OVÁL.

Takže – co si připravíme? Zrcadlo a fixu, podkladovou bázi dle odstínu pleti (tak, jak jsme si povídaly posledně). A ještě jednu o tón tmavší (nebo stačí tmavší pudr). Já např. pokud používám odstín ivory s růžovým podtónem, na korekci obličeje použiji odstín beige také s růžovým podtónem.

Postavíme se před zrcadlo, sepneme si vlasy dozadu a fixou na zrcadlo obkreslíme tvar obličeje. To proto, abychom si lépe uvědomily, jaký máme tvar obličeje. Z přiložených obrázků si vyberte tvar, který odpovídá Vašemu tvaru obličeje.

Výše jsem si řekly, že ideálním tvarem je OVÁL, a tak se budeme snažit pomocí tmavé podkladové báze nebo pudru tento tvar dosáhnout. A jak na to?

tvary obličejů

tvary obličejů

Obdélníkový tvar: Tmavší podkladovou bázi naneseme na „kouty“ na čele a vystouplou dolní čelist tak, aby tyto hranaté části byly zakryté (tím opticky ustoupí). Běžný odstín podkladové báze naneseme na celý obličej tak, jak jsme zvyklé. Poté naneseme pudr. Pokud máme tmavší, naneseme jej nejdříve na „hranatá“ místa a světlejší na celý obličej. Tvářenku nanášíme více rovně, abychom obličej opticky zkrátily (viz obrázek).

Čtvercový tvar:  Postupujeme stejně jako u obdélníkového tvaru. Tvářenku však nanášíme šikměji, aby se obličej opticky protáhl (viz obrázek).

Trojúhelníkový tvar:  Tmavší podkladovou bázi naneseme do koutů na čele a bradu. Tvářenku naneseme těsně pod lícní kost (viz obrázek).

Obrácený trojúhelník: Tmavší podkladovou bázi naneseme na dolní čelist a na střed čela tak, aby se zkrátilo (viz obrázek).

tvary obličejů

tvary obličejů

Kosočtverec: tmavší podkladovou bázi naneseme na čelo, bradu a na čelistní skloubení (viz obrázek).

Ovál: Jde o ideální tvar, a tak není třeba korekcí (viz obrázek).

Prodloužený ovál: Tmavší podkladovou bázi naneseme na bradu a čelo, abychom ho zkrátily (viz obrázek).

Kulatý:  Tmavší podkladovou bázi naneseme po stranách tváře tak, aby se obličej zúžil. Tvářenku naneseme buď na tzv. jablíčko, nebo mírně šikmo, aby se obličej protáhl (viz obrázek).

Srdcovitý:  Tmavší podkladovou bázi naneseme po stranách čela (do koutů) a  na bradu. Tvářenku nanášíme na lícní kost (viz obrázek).

Existují i kombinované tvary obličejů. Pokud ho máte –  gratuluji, jen korekce obličeje bude chtít odborníka a osobní konzultaci. Protože tyto korekce jsou složitější.

Ke korekcím patří i korekce nosu. Každá máme jiný pršáček. Pokud se vám ten váš nelíbí, není nic ztraceno. Představte si, jak by měl vypadat ten ideální. To, co vám na něm překáží,  schovejte pod tmavou podkladovou bázi.

Pokud stále váháte a nevíte, co kam nanést, nevadí. Mne to také chvilku trvalo, než jsem vše pochopila. Pomohla mi má školitelka větou: „Co je tmavé, není vidět. Co je světlé, rozjasněné, upoutá více pozornosti.“

A ještě slíbená odpověď na otázku z minula: Podkladovou bázi zkoušíme na rozhranní dolní čelisti a krku, a to proto, že odstín kůže na obličeji se neshoduje s žádnou jinou částí těla. A podkladovou bázi chceme nosit přeci na obličeji.

Příště si povíme o kruzích a váčcích pod očima, jak je řešit a jak maskovat.

Zdraví vizážistka Lidka

Štítky:

Jedna odpověď k “Dokonalý tvar obličeje může mít každá”

  1. Krásné rady,které jinde nenajdete.Děkuji.

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: 2pXJ9w