Vybrat padnoucí oblečení je umění

Publikováno dne 9. 12. 2012

Také jste se někdy dostaly do situace, že jste si přes internet objednaly oblečení ve své konfekční velikosti a po jeho doručení jste zjistily, že vám vlastně vůbec nesedí? Jednou z příčin může být i nejednotné označování konfekčních velikostí různými výrobci. Doporučujeme proto si vždy před nákupem projít tabulku velikostí a pro jistotu se přeměřit. Jak tedy na to?

Abyste mohly určit vaši odpovídající konfekční velikost, musíte se správně přeměřit. Oblékněte si dobře padnoucí spodní prádlo. Ujistěte se, že metr, kterým se budete měřit, není nikde zkroucený a nebude zkreslovat údaje.

  1. Poprsí – změřte se kolem nejplnější části poprsí, rovně přes záda (na obrázku bod 1)
  2. Hrudník – změřte se kolem těla nad plnou částí poprsí (na obrázku bod 2)
  3. Pas – změřte si obvod pasu (na obrázku bod 3)
  4. Zadeček – změřte se přes zadeček v jeho nejplnější části, obvykle 18-23 cm pod pasem (na obrázku bod 4)
  5. Záda – změřte vzdálenost mezi nejvýraznějším krčním obratlem dolů a linií pasu (na obrázku bod 5)

A jak zjistíte velikost podprsenky? Změřte si nejprve obvod poprsí (tedy kolem nejplnější části poprsí, rovně přes záda (na obrázku bod 1). Poté změřte obvod hrudníku těsně pod paží, tedy přes záda a přes horní část poprsí. Odečtením těchto dvou údajů získáte velikost košíčku uvedenou v tabulce.

PŘEHLED VELIKOSTÍ KOŠÍČKŮ PODPRSENEK

Rozdíl v cm:      Velikost:

do 2,5cm            A

do 5cm               B

do 7,5cm           C

do 10cm            D

do 12,5cm         E

do 15cm            F

do 17,5cm         G

do 20cm            H

do 22,5cm         I

do 25cm            J

do 27,5cm        K

Jakmile máte změřeno, můžete ověřit svou konfekční velikost podle tabulek, které jednotliví výrobci nebo prodejci na svých webových stránkách uvádějí. Rozmyslete si, jakou část oblečení byste si ráda zrovna koupila:

  • U šatů, halenky, topu, vesty, bundy nebo kabátu zvolte velikost, která odpovídá nejlépe rozměru vašeho hrudníku a poprsí. Pokud je rozdíl velikosti hrudníku a poprsí víc jak 5 cm, vyberte velikost podle měření hrudníku – tak vám bude oblečení v oblasti ramen, hrudníku a zad lépe „sedět“.
  • U sukně, kalhot, šortek a kalhotek zvolte velikost, která odpovídá měření pasu. Pokud jsou však vaše boky výrazně větší než pas, zvolte velikost, která je nejblíže k údaji o měření zadečku.
  • Pokud se vaše měření pohybuje mezi dvěma velikostmi, zamyslete se, jakou postavu máte. Jste-li robustnější, zvolte velikost větší. Zde však roli hraje také váš osobní vkus a styl, zda preferujete volnější oblečení před upnutým apod.
  • Pokud jste těhotná, vycházejte z velikostí, které jste měla před otěhotněním.

Štítky:

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: DUmvbU