Nová práce a já nemám co na sebe!

Publikováno dne 8. 12. 2012

Získala jste novou práci? Gratulujeme!! Teď vás ale určitě stejně jako každou ženu trápí otázka, co si máte vzít první dny do práce na sebe, abyste co nejlépe zapůsobila a rychle zapadla do kolektivu. Tato otázka je o to tíživější, pokud se vracíte zpět do práce po několikaleté rodičovské „dovolené“ a vše, co jste do té doby nosila, je již staré, nemoderní. Jak ale sestavit elegantní šatník Krásné XL s napnutým rodinným rozpočtem? Zde je několik tipů, jak z této situace vytěžit maximum a své okolí jednoduše okouzlit!

  1. Zavinovačky

Přestože se většina z nás nejlépe cítí ve volném tričku, kancelářské prostředí si žádá své. Doporučujeme si pořídit „zavinovačky“ – tedy zavinovací topy, halenky a sukně vyrobené například z hedvábí. Nebudou vás omezovat, volnost zajistíte jejich správným zavinutím. Jediné, na co si dejte pozor, je dostatečné překrývání a upevnění jednotlivých vrstev. Když pak zafouká vítr, nebudete rukama zoufale „lovit“ části vzdouvající se rozevláté sukně. Baculkám sluší nejen černá, ale i všechny tmavší barvy. A falešné zavinovačky? Zapomeňte na ně! Jde pouze o levný způsob, jak ušetřit kousek látky..

  1. Netradiční koktejlky

Také koktejlové šaty mohou posloužit jako vhodné oblečení do práce, jen je potřeba vědět, jak je nosit. Koktejlky s užšími ramínky můžete obléknout přes nebo pod pěknou halenku, jednobarevnou klasiku zas rozbít výraznými šátky nebo náhrdelníky. Můžete si také přes přiléhavé koktejlky obléknout sukni, takže pak vypadají jako halenka. Velmi zdařilý experiment, možná hit příští sezóny!

  1. Boty

Boty jsou jednou z nejlepších investic, kterou můžete pro svůj šatník udělat – pokud s nimi budete zacházet dobře a nebudete nosit ty samé každý den, vydrží vám téměř po zbytek života. Existuje spousta bot – ať už barev, materiálů, typů,.. Záleží jen na vašem vkusu, typu postavy a oblečení, se kterým by boty měly tvořit pěkný celek. Některé společnosti nabízejí boty vhodné pro plnoštíhlé dámy, které mají širší špičku a váha těla je tak lépe rozložena.

  1. Kabát

Také vás baví vybírat kabáty? Ve skutečnosti budete nyní opravdu potřebovat pouze jeden. Vyberte si jednoduchý dvouřadý v černé nebo hnědé barvě s výrazným pasem. Následující roky pak můžete experimentovat.

  1. Splývavé šaty

Splývavé šaty můžete různě kombinovat – jednou je noste s páskem, jindy si k nim vezměte sandály a máte krásné oblečení na víkend. Nezapomeňte ale na to, že tyto šaty jsou většinou z méně odolného materiálu a časem se na místech, kde se krčí, opotřebují.

  1. Vzorovaná sukně

Ukažte všem krásné vzorované sukně – ano, i v práci! Svislé pruhy, květinové vzory, drobné puntíky, to vše lze nosit i v kanceláři, pokud je sukně vhodně doplněna dalšími elegantními kousky oblečení. Zkuste ji například zkombinovat s jednobarevným, pěkně střiženým sáčkem, které výrazné vzory jemně tlumí.

  1. Přiléhavý top

Ne každý má rád přiléhavé topy, ne každému sluší. Ale není nic lepšího pod sako, pokud chcete mít jednu vrstvu navíc pro lepší pohodlí nebo chcete prodloužit životnost saka. Také se skvěle hodí pod průhledné halenky.

Štítky:

3 komentáře k “Nová práce a já nemám co na sebe!”

  1. Po návratu z mateřské je oblékání noční můra, díky za tip!

  2. Mrkněte ke mně….Romana

  3. Děkuji za tyto rady….:-D

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: wtPyea