Modelka XL předvádí plavky a společenské šaty

Publikováno dne 9. 03. 2013
modelka XL

Veronika, modelka XL

Milé čtenářky a fanoušci mých „reportů“ o plus-size modelingu,

dovoluji si po delší časové přestávce se rozepsat o další zkušenosti z módních přehlídek, kterých jsem se jako modelka XL zúčastnila. Věřím, že se nebudete při jejich čtení nudit, tak jdeme na to!;-)

2. února jsem proběhla na reprezentačním plese v hotelu Zlatá Štika v Pardubicích módní přehlídka pro plavky Litex. Ještě předtím, než jsem dorazila na místo konání, jsem se stavila u mé výborné kamarádky a kadeřnice Anety Šplíchalové, která je provozovatelkou kadeřnictví Glanc, a svěřila jsem tak svůj hairstyling do jejich šikovných ručiček. Její kadeřnictví navštěvují i takové známé hvězdy jako je rodák z Pardubic a český DJ Electronic Music – Michael C. Výsledek účesu neměl chybu, tak jsme mohli v doprovodu mého přítele, kamarádky a jejího přítele vyrazit směr hotel Zlatá Štika. Při příjezdu k hotelu na mě dopadla moje známá nervozita, ale ta následně opadla, když nás mile u vchodu přívítala paní Štrossová, která měla celou tuto přehlídku pod palcem. Můj doprovod se mezitím odebral do konferenční místnosti, aby zaujal ta nejlepší místa pro výhled na modelky, a také proto, aby mi dodal odvahu a sebevědomí.

Ples probíhal bez sebemenších problémů v doprovodu živé hudby,  lidé se výborně bavili. Já jsem se mezitím odebrala do zkušební místnosti, kde jsem si vyzkoušela 4 modely plavek, které mi sedly jako ulité. Jakmile na hodinách odbila 22. hodina, moderátor požádal kapelu a tancující dav, aby věnovali pozornost začínající přehlídce. S mými kolegyněmi – modelkami jsme se postupně střídaly v místnosti a užívaly si okamžiků, kdy jsme byly centrem pozornosti fotoaparátů a tleskajícího publika. Po skončení přehlídky jsme byly všechny pochváleny, jak jsme sehrané ve spolupráci a v rychlosti převlékání z modelu do modelu (na to je totiž pouze pár sekund). Po rozloučení a s dobrým pocitem z celé akce jsme se odebraly zpět do svých aut a vyrazily směr domov. Plavky Litex se mi opravdu hodně líbí. Byla jsem velmi poctěna možností být modelkou pro tak prestižní a známou značku, jakou je Litex, a moc jsem se těšila na další.

modelka XL

modelka XL

Ta se uskutečnila znovu dne 21.2.2013 ve Wellness a Spa centru Astorie v Pardubicích, ale tentokrát se zaměřením na sportovní oblečení, takže neodhalovalo tolik jako přehlídka plavek:-) Vedle Litexu se předváděla i kolekce společenských a večerních šatů módní návrhářky Dagmar Levstek. Při příjezdu na místo na 17. hodinu se mě ujala paní vizážistka a kadeřnice, které modelky upravovaly tak, aby bylo vše dokonalé. Poté jsem se odebrala do zkušební místnosti, kde jsme měly na zkoušku veškerého oblečení cca 30 minut času. Při této příležitosti jsme měly s ostatními modelkami i čas na to, abychom se vzájemně podpořily a dostaly se do psychické pohody před tak důležitou akcí, jako je zrovna tato. Při doprovodné hudbě a úvodním představení paní Hanou Zavadilovou z Profis Promotion Agency, která tuto akci pořádala, jsme nejdříve začaly s prezentací módní kolekce sportovního oblečení značky Litex. Poté následovala krátká přestávka pro obecenstvo, a také pro nás, abychom se stihly připravit a převléknout do kolekce společenských a večerních šatů módní návrhářky Dagmar Levstek. Předváděné modely jejích večerních šatů byly úžasné! Ráda bych si je oblékla i na finálový večer Miss Full Of Beauty, kde zasednu v porotě a budeme společně vybírat nejkrásnější baculku Česko-Slovenska. Vše probíhalo bez sebemenších problémů, kdy po celou dobu nechyběli ani fotografové. Při konečném nástupu všech modelek do předváděcí místnosti nás lidé odměnili velkým potleskem. Za doprovodu naší módní návrhářky jsme se odebraly zpět do zkušebny, abychom se převlékly do civilního oblečení. Celá akce se nám moc líbila.

modelka XL

jsem ráda modelkou XL

Přítel mě na většinu mých akcí doprovází a hodně se pro mě obětuje, takže se musím přiznat, že z jeho strany cítím velkou podporu a nadšení z mých úspěchů. Když vkročím na molo, zaregistruji z jeho úsměvu hrdost na to, že jsem jeho přítelkyně. I po 12 letech vztahu, i přes veškeré překážky se máme stále stejně rádi a věřím, že to tak zůstane i nadále.

Ostatní modelky jsem osobně neznala, ale člověk se na místě rychle seznámí – pozdravíte se, prohodíte pár slov o přehlídce, pochválíte se navzájem, jak vám to sluší,.. Z mého pohledu jsou modelky velmi milé, přátelské a pohodové holky, takže mé subjektivní mínění o jejich namyšlenosti a povrchnosti rychle vyvrátily. Na obou přehlídkách jsem byla jediná modelka XL, ale z chování ostatních modelek vůči mé osobě jsem necítila nic negativního – byla jsem jedna z nich a bylo to príma:-)

Musím se přiznat, že branže modelky i fotomodelky mě velmi naplňuje jak pracovně, tak i psychicky. Zásluhu na tom mají moje báječné kolegyně i samotní nadřízení, se kterými se skvěle spolupracuje. Ještě nikdy jsem nebyla v práci tak spokojená!

Na závěr bych ráda z vlastní zkušenosti doporučila agentury a osoby, se kterými se mi výborně spolupracuje:

HosteskyModelky.cz – Petr Šatra

Profis Promotion Agency – Hana Zavadilová

Módní návrhářka – Dagmar Levstek

Přeji všem mnoho úspěchů a těším se, až se s Vámi budu moci podělit o další zkušenosti a reporty jak z módních přehlídek, tak i z focení – čeká mě focení pro italské módní značky, tak mi držte palečky!!

Vaše Veronika, modelka XL

Štítky:

4 komentáře k “Modelka XL předvádí plavky a společenské šaty”

 1. dobrý den
  mám velikost XL a ráda bych světu ukázala , že tím nejsem méněcenná
  ráda bych spolupracovala s nějakou agenturou, která hledá XL modelky
  děkuji Petra

 2. […] zabruslím do trochu jiného tématu než do chození módních přehlídek, a sice do herectví a komparsu. I tam jsou baculky a modelky XL […]

 3. Krásná XL

  Petro, napište třeba do Full of beauty – [email protected] a uvidíte. Třeba se domluvíte na nějaké spolupráci:-)

 4. mam 28 rokov,moja vyska 180 cm,vaha 72, dlhe blond vlasy ,mozem vam poslat aj foto???

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: yMgifP