Módní přehlídka očima Veroniky, modelky XL

Publikováno dne 26. 01. 2013

modelka XLDen D, který pro mě velmi znamenal a na který jsem se dlouho těšila, nastal 26.7.2012. Mé obavy z předešlého dne opadly, jakmile jsem přijela na zámek Kladno, kde se charitativní módní přehlídka Fashion Day Kladno konala.

Mile mě přivítal pořadatel Petr Šatra z Hosteskymodelky.cz a také celý tým vizážistů, stylistů i kadeřníků, kteří byli pro tuto akci nezbytní. Jako první se mě ujala vizážistka od kosmetické společnosti Mary Kay, následně mě koordinátorka Dagmar Levstek doprovodila do svatebního salonu Lady a Pavouček, kde jsem prošla zkouškou svatebních šatů určenou pro modelku velikosti XL. Po návratu si mě vzala do péče kadeřnice z Marsei a vykouzlila mi překrásný účes, ve kterém jsem se cítila jako princezna, k čemuž přispěli i vybrané svatební šaty a šperky. Také mi bylo velmi příjemné osvěžení, které bylo pro modelky zajištěno v podobě ovoce a vody, jelikož teploty se přes den vyšplhaly až k 33 stupňům.

fotkaCelá přehlídka trvala od brzkého rána a skončila večer kolem 22.00 hod z důvodu příprav a bohatého programu po celý den. Jelikož to byla charitativní akce, byl celý výtěžek věnován nemocným dětem z Nadace Duha Trutnov postižené mozkovou obrnou. Bylo mi velkou ctí a potěšením pomoci dobré věci. Byla to pro mě také velká výzva a jeden z mnoha důvodů se této akce zúčastnit. I když se zdá, že práce modelky je lehká, opak je pravdou. Naše přehlídka svatebních šatů začala v 17.30, moderoval ji Vlasta Korec. Na molo jsem nastoupila jako pátá v pořadí s dostatečným prostorem k tomu, aby ze mě opadla prvotní obava z toho, že před publikem zakopnu nebo šlápnu na šaty modelce přede mnou. Naši odvedenou práci lidé ohodnotili velkým potleskem, který mi vehnal slzy do očí.

plnoštíhlá modelka VeronikaMůj celkový dojem je dojetí z toho, že se nám podařila akce, která pomohla dětem s méně šťastným osudem. A pokud mohu mluvit pouze za sebe, tak velká radost ze splnění mého dávného snu mě posune dál, jelikož mám další možnosti v modelingu, např. zúčastnit se znovu charitativní módní přehlídky se svatební tématikou nebo třeba přehlídky plavek pro značku Litex. Mým dalším velkým snem je prosadit se ve fotomodelingu do časopisů, reklam apod. Věřím, že dostanu i tuto příležitost a dokáži jak sobě, tak ostatním slečnám, které mají velikost XL, že se mohou modelingu/fotomodelingu věnovat a být stejně úspěšné jako modelky s mírami 90-60-90.

A pokud mohu dát ještě jednu skromnou radu do života (z mé vlastní zkušenosti): nenechte se odradit zlými lidmi a omámit povídkami o tom, že když si zaplatíte drahé modelingové školy/kurzy, udělají z vás světové modelky. Je to jen tahání peněz z důvěřivých lidí a následné zklamání na sebe nenechá dlouho čekat. Věřte si, jděte si za svým cílem a hlavně se naučte mít se rády i s pár kily navíc. Každá holka může být krásná. Přeji vám mnoho štěstí a úspěchu a doufám, že se s některými z vás potkám ve stejné branži.

Veronika Roytová, modelka XL

P.S. Pokud vás zajímá, jak taková přehlídka s modelkou XL vypadá, přikládáme video.

 

Štítky:

Jedna odpověď k “Módní přehlídka očima Veroniky, modelky XL”

  1. […] čtenářky a fanoušci mých „reportů“ o plus-size […]

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: nX10Fv