Moje první módní přehlídka

Publikováno dne 20. 10. 2013
Marcela a další plus size modelky

Marcela a další plus size modelky

Milé baculky,

výherkyně naší BLESKOVÉ soutěže Marcela využila nabízenou možnost a zúčastnila se po boku profesionálních modelek módní přehlídky u příležitosti opening party projektu MISS plus size 2014 v Salza Café Praha. A jak si to užila? Čtěte dále:-)

 

„Když jsem vyhrála soutěž na internetových stránkách Krásná XL, měla jsem celkem smíšené pocity. Byla to radost, ale zároveň obava z kroku „do neznáma“. Sice jsem si už delší dobu přála dostat se k možnosti vyzkoušet si roli modelky a nahlédnout do tohoto světa, ale když se tahle věc stane skutečností, je to opravdu neuvěřitelný a nepopsatelný pocit. Než jsem se stačila vzpamatovat, byl tu osudový den D – pátek 11.10. Musím se přiznat, že nervozita začala stoupat již cestou na autobus směr Praha:)

Do Salsa Café jsem dorazila se Zuzkou z agentury Krásná XL, které bych tímto chtěla moc poděkovat (sama bych to nejspíš zvládla s obtížemi, přece jen „ve dvou se to lépe táhne“). Následující půlhodinku jsme strávily u příjemného posezení s ostatními holkami. Povídáním a vzájemným seznamováním jsem se postupně uklidnila a řekla si, že to určitě nebude „tak strašné“, jak se původně zdálo.

Krásné šaty od Big and Beautiful

Krásné šaty od Big and Beautiful

Skvělá zkušenost byl fitting, opravdu mě to velice bavilo. I když to bylo celkem hektické (protože holek bylo skutečně moc a času málo), stíhaly jsme i nadále vtipkovat a hlouběji se poznávat. Naprosto fenomenální výkon předvedla vizážistka – práce jí šla opravdu od ruky. V místnosti stále panovala výborná nálada, všechny jsme si vzájemně pomáhaly jak s doděláním make-upu, tak s úpravou vlasů.

Před samotným slavnostním večerem proběhla zkouška, na které jsem nejvíce ocenila individuální přístup profesionálů. Zjistila jsem, že při téhle profesi záleží na každém detailu, na každém pohybu, na každém pohledu a na každém kroku. Člověk si musí být stoprocentně jistý sám sebou – jakmile tomu tak není, okolí to pozná.

Ve chvíli, kdy začala přehlídka, začaly pracovat i nervy. Projít se prázdným sálem při zkoušce je přeci jen jednodušší, než když se židle zaplní a zábava je v plném proudu. Celkem byly přehlídky dvě. Druhou už jsem si vyloženě užívala. Z lidí, ze kterých jsem původně měla obavu, najednou sršela energie, díky které jsem se cítila daleko lépe, sebejistě.

Z večera jsem si odnesla spoustu zkušeností, mnoho zážitků a výbornou náladu. Utvrdila jsem se v tom, že profesionální modelky musí projít hodně trnitou cestou, než se dostanou na úplný „top“. Není to vůbec jednoduché, jak se možná zdá. Nejdůležitější je podle mě sebevědomí, člověk si musí věřit, musí si být jistý sám sebou. V tomhle směru jsem překonala sama sebe a jsem spokojená, že jsem to celé zvládla. Za tuto zkušenost jsem moc ráda a doufám, že si podobný večer budu moci někdy zopakovat.“

Marcela

Štítky:

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: m3Quia