Vyspěte se dorůžova

Publikováno dne 9. 02. 2013
nábytek pro baculky

Irena Frischová

Milé dámy XL a více,

ruku na srdce a odpovězte si na jednoduchou otázku: „Jak pohodlně se Vám spí?“ Nic moc? Může to být i tím, že nemáte dobrou matraci nebo správnou velikost postele. Pojďme se podívat na to, co všechno ovlivňuje kvalitu našeho spánku, a jak zařídit, abyste se každé ráno vzbudily odpočinuté a vyspané dorůžova.

 

Pro zdravý spánek a relaxaci těla by matrace měla být pevnější – ne příliš měkká, kam se tělo snadno zaboří a pohyb ve spánku je spíše celonočním posilováním než odpočinkem. Pevnější materiál vám umožní skutečný relax celého těla.

 

Nezapomeňte, že každý jsme jiný – matraci  tedy vybírejte s ohledem na svou váhu. Ve specializovaných prodejnách by vám měli poradit.

matrace XL

matrace pro baculky

Vedle pevnosti matrace je důležitá i její správná velikost. Pro jednolůžko doporučujeme rozpětí 120 – 140 cm pro maximální pohodlí. Pro dvojlůžko je šířka matrace 180 cm základ, komu prostor ložnice dovolí šíři 200 cm, má o luxus postaráno. Vrchní strana matrace v posteli by měla být ve výšce mezi 60 – 65 cm, což vám usnadní uléhání a hlavně vstávání, kdy tělo pracně nezvedáte nahoru, ale pohodlně se postavíte.

Správnou velikost postele vám poradíme v dalším díle naší poradny.

 

Irena Frischová

specialistka na nábytek XXL

www.frimproextrem.cz

Štítky:

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: H8y5Fy