Máte správnou velikost postele?

Publikováno dne 25. 02. 2013
Irena Frischová, nábytek XL

Irena Frischová, nábytek XL

Milé dámy XL a více,

opět se setkáváme v našem seriálu o pohodlném spaní. Dnes se podíváme na správnou velikost postele.

Je dochovaných několik expozic postelí už ze 14. století, kdy klasická postel byla spíše kratší, protože se v ní neuléhalo, ale napůl sedělo, aby si dámy uchovaly velmi pracné a nákladné účesy po mnoho dní. Ty větší, zámecké postele, byly oproti jednoduchým postelím poddaných učiněná letiště. Vzhledem k výškám tehdejších lidí to bylo                                               vskutku královské lože.

Současní muži mají běžně výšku185 cm a zdaleka není výjimka i kolem dvou metrů, žena má velmi často výšku kolem165 cm. Běžná velikost postelí i s rámem bývá 180 x 200 cm.V některých případech je to velikost matrací plus rám. Muži při této výšce matrace zůstává prostor celkem 15 cm. Pro reálnou představu si přidejte ke své výšce např. 165 cm stejnou vzdálenost a vyjde vám výška matrace 180 cm.Tam se musí vejít i polštář a nohy by neměly z postele koukat do prostoru. Upřímně, je to trochu krátké, že ano.

A běžná noc v takové klasické posteli je u mnoha páru podobná, manžel si lehne napříč, aby si trochu protáhl tělo, a žena se už někam do koutku vejde.

postel XXL

nadměrná postel

A přitom je tak jednoduché řešení. Pouhých 20 cm na délce navíc. Při výšce postavy 180 cm a více doporučujeme délku matrace 220 cm, tedy prostor nejméně 35-40 cm pro pohodlný odpočinek. Šířka matrací dvojlůžka 180 cm je vyhovující i pro baculky, ale pozor – zkuste si vzít metr, zda by se těch 20 cm navíc do ložnice vešlo. Pokud ano, stane se vaše postel tím nejoblíbenějším kusem nábytkuJ A místa bude dost i pro mazlíčka..

V dalším díle se dozvíte více o správné výšce postele. Těším se na vás.

Irena Frischová

specialistka na nábytek XXL

www.frimproextrem.cz

Štítky:

2 komentáře k “Máte správnou velikost postele?”

  1. Musím říct, že pro ženu 185cm jako já je 180×200 málo. Žena většinou leží o několik centimetrů níž než muž, pokud ten má 15 cm prostor pak ženě zbývá cca 5 a to je málo. Právě kvůli tomu máme postel bez předního čela. Jinak si to ani nedovedu představit.

  2. Naprosto s Vámi souhlasím.Při výšce 180cm kohokoliv včetně dítěte (což už není až taková vyjímka),doporučuji délku postele 220cm.Pokoud by se do ložnice vešla 225cm,bylo byto ještě lepší.A šířka 180cm je bohužel letitý standard,osobně se přikláním k rovným 200cm.Vše je závislé na prostoru ložnice či pokoje.Výška postele by měla být 55-60cm,tento kus nábytku je určený pro celý život,tedy i do stáří a proto správná výška je nezbytná.
    Postel OLIVIA vyhovuje po všech směrech.

    Přeji hezký den Vám všem.

    Irena Frischová
    Specialistka na XXL nábytek

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: hAdZWA