Online deníček Jany Stejkozové – jak pokračuje v hubnutí?

Publikováno dne 15. 02. 2015

Ode dne, kdy Jana začala pod odborným dozorem hubnout, uplynuly už dva měsíce, a tak jsme se zeptali, jak pokračuje, zda se jí daří hubnout a jak se jí dodržovaly stravovací návyky přes Vánoce a také po nich.

Jana Stejkozová

Jana Stejkozová

Jak jsem začínala, asi psát nemusím, ale pro lehké připomenutí: Moc ráda bych do června zhubla 15kg a na pomoc jsem si vybrala svou výhru z Miss Prima Křivky – výživovou poradkyni. Držela jsem se stravovacího plánu a užívala produkty Herbalife. Paní výživová poradkyně byla super a touto dietou centimetry docela rychle mizely. Za týden jsem zhubla 2kg a v průměru kolem 5cm v obvodech. Jenže pak mi v kadeřnictví nastal šílený předvánoční shon a já se opět nedokázala stravovat v pravidelných dvouhodinových intervalech. Navíc náhražky dvou jídel koktejly mi už nepřinesly pocit nasycení. Potřebuji jídlo kousat! Pokud ho vypiji, nepřipadá mi, že jsem něco jedla.

 

Pak byly Vánoce… marná snaha. Po pár týdnech byl konec. Věřím,že kdybych zavolala výživové poradkyni, jistě by mi nějak pomohla, ale já po dobrání všeho, co jsem od Herbalife měla, už nezavolala. A to, co jsem tak rychle zhubla, jsem do dvou týdnů měla zpět, plus další 3kg navrch.

 

Musím na to jinak, řekla jsem si a po přečtení všech možných stránek, které lákaly k zázračnému a rychlému zhubnutí, jsem se rozhodla, že budu držet Dukanovu dietu, která je zaměřená hlavně na bílkoviny. Obdivuji každého, kdo to vydržel a drží dál. Nejprve jsem byla velmi nadšená způsobem stravování. Tolik masa? Takové porce? To snad ani nesním…. Objednala jsem si knihu a s nadšením vyrazila na nákup povolených potravin. První fáze měla trvat týden, kde se jí pouze a jen bílkoviny. Netušila jsem, jak moc je to těžké. Já, která nesnáším ryby, je měla k svačině i k večeři… A přestože miluji ovoce, tak si ho nesmím dát po celou dobu hubnutí? Co mi problém nedělalo, bylo nahradit sladké umělými sladidly. Celé tři dny mne nesnesitelně bolela hlava, až to šlo do migrény a trpěla jsem silným překyselením žaludku. Možná kdybych vydržela ještě den, bolest by ustoupila, ale na to, abych se tak týrala, se mám až příliš ráda, nebo mi možná zase až tak moc ty mé špíčky nevadí 🙂

Janin šikovný pomocník :-)

Janin šikovný pomocník 🙂

Takže jsem byla opět na začátku. Mým největším problémem bylo, že jsem vypila pouze půl litru vody denně a stravování bylo o hojné snídani, v práci tatranka, pak dlouho nic a doma večeře. Jak už jistě všichni víte, není to zrovna ideální postup, a tak jsem na šla jinak: Jím s rozumem, snažím se dodržovat jídlo po třech hodinách v malých dávkách. Pokud mám chuť na něco, co není pro hubnutí úplně nejlepší, dám si to, ale v dopoledních hodinách a večer už opravdu spíš jen tu zeleninu nebo něco lehkého. Snažím se dodržovat pitný režim. Tedy, čtyři litry opravdu ještě nezvládnu, ale dva a půl denně už ano. Také jsem si koupila  nového pomocníka ke cvičení: Moonsurfing – je naprosto skvělý. Cvičíme celá rodina.
No a jak to bude s hubnutím? Nezajímám se o čísla. Pokud mi spadnou kalhoty, koupím si nové. Pokud mne někdo pochválí, že vidí změny, budu moc ráda. Na váhu si plánuji stoupnout až 1.června a pak se uvidí, zda dostanu odměnu, kterou bude dovolená u moře. Nejdůležitější však pro mne je, že se cítím dobře a jsem spokojená.

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: kfIDwS