Jste podzimní typ?

Publikováno dne 14. 09. 2013
Barvy pro podzimní typ

Podzimní paleta barev

Milé dámy XL,

v našem miniseriálu o barevné typologii nám chybí ještě poslední barevný typ: podzimní.

Tento teplý barevný typ se vyznačuje zemitými, sytými barvami. Představitelky podzimu mají narudlé vlasy s výrazně zlatavým podtónem od světle zrzavé až po tmavě rezavou.

 

Jejich pleť je velmi světlá, pihy jsou načervenalé nebo zlatohnědé (výraznější než u jarního typu). Opalují se velmi špatně, jdou do červena. Barva očí bývá zelená, teple tmavě hnědá, oříšková či zlatohnědá. Modré oči tento typ nemá. Rty jsou sytě červené, jejich kontura je výrazná.

 

Líčení

Podzimní typ si může dovolit výraznější líčení. Makeup by měl být od světle béžového do světle hnědé. Totéž platí o pudru. Nikdy studený odstín! Působil by příliš tvrdě. I oční stíny mají být v zlatavých odstínech, barvy mohou přecházet z jedné do druhé. A opět platí: pokud se více nalíčí oči, tak decentněji rty, a obráceně. Rtěnku lze zvolit od sytě lososové po tmavě nahnědlou. Nikdy však fialovou.

 

Vlasy

Stejně jako u jarního typu dochází i u podzimního k jejich šedivění v pozdním věku, ale zešediví potom rychle. V žádném případě nebarvit načerno, působí to opravdu tvrdě a přidá léta.

 

Doplňky

Podzimní typ může nosit vše, co dává příroda. Ozdoby ze dřeva, peří, kůže, rohoviny, velkoplošné šperky mohou být různě kombinované. Z kamenů jantar, achát, topas, šperky měděné nebo bronzové, zlato jasně žluté, ne bílé nebo citronově žluté.

Tomuto typu sluší hrubé látky, len, samet, zdrsnělá kůže, leopardí vzor (pouze hnědý, na rozdíl od zimního, kterému sluší spíš černý). Barevná škála je hodně bohatá – od hnědé, hořčicové, rezavé, khaki, olivovové, petrolejové až po měděnou. Nedoporučuje se černá nebo černohnědá.

Velkým výběrem zemitých barev dokáže podzimní typ ženy vyjádřit svůj šarm a temperament.

 

Příště se zmíním o nejčastějších chybách, se kterými se při barevné typologii setkávám.

Vaše Marie Černá

www.kosmetickysalonria.ic.cz

Štítky:

2 komentáře k “Jste podzimní typ?”

  1. […] dalším díle našeho miniseriálu o barevné typologii bych vás chtěla informovat o doplňcích k jednotlivým barevným typům. Některé ženy totiž […]

  2. […] jsem dopsala poslední díl miniseriálu o barevné typologii, nedalo mi to, abych se po několika dnech nepustila do psaní článku o chybách, které dělají […]

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: qbE1Xs