Také se nerada fotíte?

Publikováno dne 3. 03. 2013
Fotograf Petr Pělucha

Fotograf Petr Pělucha

Milé baculky,

před nedávnem jsem byl požádán serverem Krásná XL, zda bych nesepsal několik rad pro fotografování plnoštíhlých žen a dívek. Velmi rád se s Vámi o pár tipů podělím!

Hned na začátku jsem si uvědomil, že plnoštíhlé slečny a paní vědí, že jsou větší než drtivá většina modelek na titulkách časopisů. Právě proto je nutné, aby především ony samy si uvědomily, že to přece není důvodem, proč se stranit fotografování! Ať už jsme jedineční vzhledem nebo originální povahou, byla by škoda, abychom si svůj život neužili podle našich představ. A je-li jedním z nich mít výjimečné vzpomínky zachycené ve fotografii, co nám v tom brání?

Je pravdou, že každý chceme vypadat co nejlépe, ale ne vždy víme, jak na to. Připravil jsem tedy pro vás několik tipů, které vám pomohou dosáhnout dokonalého vzhledu na každé fotografii.

 Nejprve tipy pro fotografované:

Krásná baculka

Krásná baculka

1.     Z fotografování nemějte obavy, ale užijte si jej!

2.     Před objektivem volte raději pózy stranou. K dokonalejšímu vzhledu vám taktéž pomohou pózy se zkříženýma nohama, a to raději v mírném předklonu než záklonu.

3.     Při výběru oblečení doporučuji využít spíše tmavší barvy. Nemusí to však vždy být jen černá: například k zeleným očím zvolte oblečení v tmavě zelených odstínech. Bude-li se jednat o fotografování ve stylu více budoire, nebojte se experimentu a prodiskutujte styling se svým fotografem.

4.     Nebojte se použít různé propriety, kterými si můžete pomoci např. k zakrytí problematických partií.

A nezapomeňte na to nejdůležitější: váš úsměv!

 

Závěrem ještě pár užitečných tipů pro fotografy:

1.     Pracujte se světlem, využívejte stínů a světla k „vysochání“ postavy.

2.     Využitím objektivů s delším ohniskem můžete docílit „ořezu“ přímo v hledáčku.

3.     Nedoporučuji používat širokoúhle objektivy (8-22mm). Přinutí-li vás okolnosti jej přeci jen použít, umístěte osobu do středu kompozice.

4.     Nefotografujte z podhledu. Zvolte raději mírný nadhled.

Při tvorbě fotografií přeji fotografům kreativního ducha a modelkám radost ze své jedinečné ženské krásy!

Petr Pělucha

profesionální fotograf

www.pelucha.com

Štítky:

Jedna odpověď k “Také se nerada fotíte?”

  1. Fotím se nerada, ale pár focení za sebou mám. Vždycky říkám, že výsledek je závislý na spolupráci fotografa a mě. Ale musím uznat, že fotograf odvádí dobrou práci :-)) Dřív jsem focení nesnášela, dneska si už sama vymýšlím téma na další focení a těším se na to.

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: Xu9UjR