Vyznáte se?

Publikováno dne 20. 08. 2013
Vizážistka nebo kosmetička?

Vizážistka nebo kosmetička?

Milé dámy,

za poslední týden jsem se několikrát setkala s tím, že si lidé pletou pojmy v oblasti kosmetiky a módy. Nedivím se, ale ráda bych chtěla vnést do této problematiky trochu jasno. Takže – jaký je rozdíl mezi kosmetickou poradkyní, kosmetičkou, vizážistkou, stylistkou a stylistou?

 

 

 

Kosmetická poradkyně není kosmetička. Určuje typ pleti, sestavuje individuální plán péče o pleť a učí, jak správně používat kosmetické přípravky a jak se líčit. V takové poradně si klienti sami, pod vedení poradkyň, ošetřují pleť a líčí se, aby se správně naučili vše o každodenní péči o pleť a líčení. Některé poradkyně dělají tzv. služby do domu. Pro klienty je to příjemnější být ve svém pohodlíčku. Přeci jen, péče o pleť, tělo a líčení spadá do oblasti, se kterou se na odiv až tak nestavíme.  Zároveň mívají vizážistické kurzy s akreditacemi, aby mohly školit.

 

Kosmetičky pečují o pleť klientů samy. Měly by dělat i poradenskou činnost, ale většinou zanedbávají praktickou stránku. Avšak pozor, rády líčí i bez vizážistického kurzu se specializacemi. Pokud nemají tento kurz, líčí jen denní líčení.

 

Vizážistka – pečuje o vzhled klientů. Líčí svatby, plesy, přehlídky, soutěže…… Umí poradit s péčí o pleť i se základy odívání. Spolupracuje se stylistou, kosmetičkou a kadeřníkem.

 

 Stylista – stará se o styl jako takový. Odívání, líčení, účes. Většinou spolupracuje s vizážistou a kadeřníkem.

 

Lidka

Štítky:

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: nkeIst