Bude zima, bude mráz..

Publikováno dne 31. 01. 2014

hlavaMilé dámy,

po sedmidílném miniseriálu o barevné typologii mám pro vás přichystaný další – Péče o pleť a tělo. První díl bude věnovaný ošetření pleti v zimě.

Ať je vám patnáct, třicet či přes šedesát, vždy je třeba věnovat své kůži dostatečnou péči. Pleti neškodí jen prudké slunce, ale i ledový vítr, mráz a prudké přechody ze zimy do tepla a obráceně. Jako základ vám postačí 4 kosmetické výrobky ve 3 krocích.

 

Krok 1. – očištění pleti

Po každém umytí se odstraní nejen nečistoty, ale i ochranný plášť naší kůže a trvá hodinu až hodinu a půl, než se opět obnoví tak, aby vytvořil ochrannou vrstvu před vnějším prostředím. Mýdlo není vhodným prostředkem na obličej, je příliš alkalické a vysušuje. Ani mycí gely nejsou zrovna to pravé na citlivou pleť, obsahují tenzidy, které mají schopnost kůži více odmastit, než je nutné. Navíc je v nich větší množství konzervačních látek. Pleťová mléka bývají šetrnější k pleti, některé obsahují též více konzervantů. Hydrofilní oleje – ideální prostředek k očistě naší kůže. Vynikající alternativou k mýdlu, koupelovým pěnám a sprchovým gelům je hydrofilní olej. Ke kůži je velice šetrný, ať se jedná o odlíčení obličeje nebo omytí těla. Jeho výhodou je, že zbaví pokožku nečistot, potu a přebytečného mazu, aniž by vysušoval. Jelikož se jedná o přípravek neobsahující vodu, bývá bez konzervantů.

 

Krok 2. – tonizace

Používání pleťové vody. Některé ženy používání pleťové vody nepovažují za podstatné a tvrdí, že jim stačí na opláchnutí po očištění pleti voda z vodovodu. Opak je však pravdou. Pleťová voda odstraní zbytky chloru, osvěží a uklidní pokožku, stáhne rozšířené póry.

 

zimni osetreniKrok 3. – krém nebo regenerační olej

Tady bych to trochu rozepsala. Nepoužívejte hydratační krémy v zimě na ven. Nechte si je na noc, ten výživný noční si naneste přes den. To je všeobecná rada.

Je vaše pokožka suchá? V tomto případě používejte některý (a kvalitní) z regeneračních olejů – mokřadkový, arganový, jojobový, některé firmy dodávají již hotové směsi s éterickými silicemi. Olej si po umytí vetřete ještě do vlhké pleti, stačí několik kapek. Za krátkou chvíli se vstřebá, nebudete mít pocit mastnoty nebo se blýskat. Lze jej použít i kolem očí místo očního krému. Oční krémy bývají hydratační, do mrazivého počasí je nepoužívejte. Ve větru oči slzí a mokrá pokožka od slz by opravdu trpěla. Po dokonalém vsáknutí regeneračního oleje si můžete nanést makeup. Na rty použijte kvalitní rtěnku, ty levné, obsahující parafín, rty ještě více vysuší. Pokud si je nelíčíte, potírejte je několikrát denně bambuckým máslem. Nezapomeňte na krk a dekolt. I těmto partiím dopřejte dobrou péči. Ty jsou pro změnu drážděny silným svetrem a šálou.

I mastná potřebuje péči. Pokud máte pleť mastnou či smíšenou, použijte regenerační olej určený pro tyto typy pleti (např. se santalem). Nebojte se olejů, nezmastí vaši pleť ještě více, naopak. Některé silice dokážou mazotok regulovat.

Jen správnou péčí, milé dámy, zimu neprotrpíte, ale přestojíte bez omrzlinek, rozšířených žilek, ekzémů a podobných nepříjemností. Přeji vám, aby na jaře ledové období připomínaly jen hezké vzpomínky a ne zmíněné neduhy.

Marie Černá

www.kosmetickysalonria.ic.cz

Štítky:

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: eWXvu9