Můj život byl jedna velká dieta

Publikováno dne 2. 07. 2017

Šárka Konopová soutěží pod číslem 8 a dnes se s Vámi podělí o svůj příběh…

8. Šárka Konopová

Oficiální foto ze soutěže Miss Baculaté Křivky 2017
Photo © Skopal

 

Moje  milé baculky,

která z Vás nedržela aspoň jednou v životě nějakou dietu? Myslím, že každá z nás někdy nějakou zkusila. Některá s úspěchem, jiná s jojo efektem. Zhubnu 20 kg , přiberu 30 kg. Jo jo, to už tady bylo. Nikdy jsem nebyla hubeňour. Ani jako dítě ne. Od puberty se to na mě začalo nabalovat víc a víc. Pak přišlo těhotenství a to byl úplný konec. Váha letěla rapidně nahoru. Po těhotenství přišly na řadu diety. Vždy, když jsem doma vyhlásila dietu, celá rodina se hroutila se slovy: ,,Ta zas bude šílená, hladová, nervózní, protivná“. A měli pravdu. Byla jsem nesnesitelná. Diet jsem vyzkoušela nepočítaně. Od tukožroutské polévky, dělené stravy, léků, které snižují chuť k jídlu…

 Nejhorší dieta, kterou jsem držela byla tukožroutská polévka. Polévka se skládala z několika druhů zeleniny a jedla se celý týden. Mohla jsem jí sníst neomezené množství. Když si vzpomenu na její chuť, není mi dobře.

Dále dělená strava byla fajn. Rozdělení na „zvířata a kytičky“ bylo pro mne dobré. Jsem masožravec, a proto mi vyhovovaly „zvířátkové“ dny, ale nešlo to vydržet dlouhodobě. Takže po třech měsících jsem snědla, co jsem našla a bylo po dietě.

Šárka před operací...

Šárka před operací…

Léky na snížení chuti k jídlu – to byla pecka! Zlatá vajíčka byla úžasná. Nepotřebovala jsem jíst, spát, ani odpočívat. Jela jsem jako stroj, ale i ten občas potřebuje načerpat energii. Jedla jsem jeden bílý jogurt denně. A bylo mi fajn, až do kolapsu. Ten přišel o dva měsíce později. Zkolabovala jsem v obchodním domě. Přijela pro mně RZP. Ležela jsem dva týdny v nemocnici, všem lékařům bylo divné, proč já, taková ženská krev a sádlo, má málo všech živin. Samozřejmě jsem se nechlubila svými redukčními pokusy. Ve finále jsem se učila jíst, a ze všeho mi bylo zle. Od té doby jsem už nikdy zlatá vejce nepolykala.

Při každé dietě jsem zhubla , ale kila opět nabrala. A vše začalo od začátku. V době dietování jsem dělala vše, jak se má. Pravidelně jsem jedla, hodně pila, sportovala. Myslím, že mé znalosti o zdravém životním stylu, by vydaly na celou knihu. Teorii zvládám dokonale, ale praxe trochu pokulhává. Nechtěla jsem se smířit s tím, že se budu zadýchávat do schodů, funět ,když si zavazuji tkaničky. Byla jsem sama se sebou nespokojená. A tak jsem se rozhodla pro radikální zákrok. Nechala jsem si odstranit část žaludku – tubulizaci.

Hodně jsem si o operaci četla. Byl to velký zákrok a hlavně nevratný. Moc jsem se bála a dlouho jsem se  rozhodovala, zda tuto operaci podstoupit, ale řekla jsem si, že je to poslední šance se sebou něco udělat. Udělat něco pro sebe, dokud mne nebolí klouby, netrápí cukrovka a vysoký tlak. Takže jsem loni dne 1. února začala nový život. Nastoupila jsem na kliniku a doufala, že vše dobře dopadne.

A dopadlo! Dnes, 16 měsíců po operaci jsem zhubla 52 kilo. Během mého pobytu na klinice jsem poznala spoustu bezva lidí, kteří také s nadváhou bojují.

Šárka dnes :)

Šárka dnes 🙂

Baculka jsem pořád, jinak to myslím ani nebude. A nakonec bych ani nechtěla být vychrtlá. Stačí mi jak je to teď, jsem sama se sebou spokojená. A jsem na sebe hrdá! Cítím se šťastně a spokojeně, říkám si, že jsem pro sebe udělala to nejlepší.

Po tomto nepřirozeném zákroku do mého organismu jsem si uvědomila jak důležité je pro mne zdraví, děti, rodina. Vždyť tu pro ně musím být!

Tento zákrok nevyřeší celý problém obezity, ale dost ho usnadní. Je potřeba dodržovat určitá pravidla, tzn. jíst pravidelně malé porce vybraných jídel.

A ve finále!!!

Není důležité kolik vážíte, ale jak vaše tělo funguje a jak se v něm cítíte. Pokud je Vám ve svém těle dobře a kila Vás neobtěžují, vybodněte se na diety a budte sami sebou, takové jaké jste. Nejdůležitější je mít se ráda a být štastná.

 A tak , co je lepší? Být v pohodě v těle baculky, nebo dělat kolem sebe dusno v těle vychrtliny?

 Na to si musíme odpovědět každá sama.

Zanechte komentář

Napsat komentář

Vaše informace jsou u nás v bezpečí. Nemáme rádi spam. Přečtěte si informace o ochraně údajů.

Do následujícího políčka prosím zkopírujte tento kód: gH9K7L